Spontaneous Live Series: The End

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trwa cykl Spontaneous Live Series w Poznaniu. 27 listopada wystąpi tam grupa The End w składzie: ofia Jernberg, Mats Gustafsson, Kjetil Møster, Anders Hana i Børge Fjordheim.

Kiedy norweski saksofonista barytonowy Kjetil Møster połączył siły w studio ze Szwedem Matsem Gustafsonem, norweskim gitarzystą noise-jazzowym Andersem Haną (MoHa !, Ultralyd, Noxagt), wszechstronnym, potężnym perkusistą Gregiem Saunierem (z awangardowego zespołu Deerhoof, brał udział w nagrywaniu albumu, ale obecnie został zasępiony przez Børge Fjordheim z Cloroform) oraz niezwykłą urodzona w Etiopii piosenkarką eksperymentalną Sofia Jernberg powstała grupa THE END.
Powstały dźwiękowy wir był tak świeży i okrutny, tak odważny i śmiały, tak mrocznie apokaliptyczny że The End wydawał się jedyną nazwą tego zespołu buntowników.

Ich bezkompromisowy debiut wydany przez RareNoise - "Svårmod Och Vemod Ęr Värdesinnen" (tytuł, którego przybliżone tłumaczenie ze szwedzkiego na angielski można by określić jako „mroczną melancholię i smutek to zmysły, które należy docenić”), jest potężną dawką energii o sile młota kowalskiego.

CO? – Spontaneous Live Series: The End
KTO? – Sofia Jernberg, Mats Gustafsson, Kjetil Møster, Anders Hana, Børge Fjordheim
GDZIE? – Klub Dragon, Poznań
KIEDY? – 27/11/2019; 20:00
BILETY? – Przedsprzedaż: I pula 30 zł / II pula 40 zł | Miejsca siedzące 50 zł | W dniu koncertu - 55 zł

Tagi: