Spontaneous Live Series – Live in Dragon 2019! - nowa seria koncertowa

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Poznański Dragon Social Club i Trybuna Muzyki Spontanicznej informują o starcie nowego cyklu koncertów z muzyką improwizowaną „Spontaneous Live Series – Live in Dragon 2019!”. Zaplanowanych jest, jak na razie, pięć edycji wiosennych, przy czym ta ostatnia będzie trwała aż trzy dni i obok frapująco zapowiadających się koncertów, będzie też okazją do zaprezentowania nowych płyt serii wydawniczej Multikulti Project i Trybuny Muzyki Spontanicznej.

Cykl rozpocznie się 13 lutego koncertem moskiewskiego kwartetu Brom. Wielbicieli muzyki improwizowanej, a przede wszystkim stylistyki punk /jazz, nie trzeba specjalnie zachęcać do pojawienia się na tym wydarzeniu.
Na kolejnych koncertach zobaczymy dobrze już znanych z jesiennych koncertów w ramach 3. Festiwalu Muzyki Spontanicznej Brytyjczyków Colina Webstera i Andrew Lisle’a, jednakże w innych niż poprzednio konfiguracjach personalnych. Zagra też skandynawskie trio ENB.

Zwieńczeniem tej części wiosennych koncertów w Dragonie będzie wizyta muzyków z Lizbony i Barcelony, których w większości przypadków znamy już z płyt serii wydawniczej Multikulti Project i Trybuny Muzyki Spontanicznej – trębacza Luisa Vicente, kontrabasisty i gitarzysty basowego Gonçalo Almeidy, saksofonisty Yedo Gibsona i perkusistów – Vasco Trilli i Vasco Furtado, a także katalońskiego gitarzysty Diego Caicedo, dla którego będzie to pierwsza wizyta w Polsce, a także debiut fomograficzny. Do tej grupy muzyków dołączy także polski pianista Witold Oleszak, który promować będzie płytę, zbierającą na jednym krążku, dwa jego ubiegłoroczne duety z Vicente i Trillą, zarejestrowane na 1. Festiwalu Muzyki Spontanicznej w Dragonie.  Kwietniowa trzydniówka będzie też okazją do światowej premiery płyty tria Low Vertigo, które gra – jak wskazują sami muzycy – doom metal improv.  Emocji i decybeli z pewnością nie zabraknie.

Poniżej pełny program serii koncertowej:
13.02 BROM: Dmitri Lapshin/ Anton Ponomarew/ Yaroslav Kurilo/ Felix Mikensky
27.02 Colin Webster (GB)& Mark Holub (USA)
9.03 Andrew Lisle (GB) &Paweł Doskocz (PL)
12.03 Sture Ericson (SWE)/ Johannes Nästesjö (SWE)/ Håkon Berre (NOR)
7.04 Luís Vicente (POR)/ Vasco Trilla (CAT)/ Witold Oleszak (POL)
8.04 Low Vertigo: Diego Caicedo (CAT)/ Gonçalo Almeida (POR)/ Vasco Trilla (CAT)
9.04 Multiverse: Gonçalo Almeida (POR)/ Yedo Gibson (NED)/ Vasco Furtado (POR)

 

Tagi: