Soundtracku z filmu ‘JUDY’ już we wrześniu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Decca Records ogłosiła premierę dwóch duetów jakie mają się znaleźć na ścieżce dźwiękowej do filmu JUDY, produkcji z Renée Zellweger w roli głównej. Film, którego premiera odbędzie się na świecie 27 września, jest oparty na życiu Judy Garland i jej ostatnich koncertach w Londynie późnych lat 60tych.

Zdobywczyni nagrody Akademii, Renée Zellweger wspólnie z Samem Smithem stworzyli swoją wersję przeboju Garland zatytułowanego ‘Get Happy’, a z Rufusem Wainwrightem przepiękną wersję świątecznego przeboju 'Have Yourself A Merry Little Christmas'. Oba nagrania powstały specjalnie na potrzeby filmu.

Wieloletni fan talentu Judy Garland – Sam Smith powiedział:

“Kiedy miałem 17 lat robiłem prace o Judy Garland na moje studia filmowe. Zostałem totalnie zauroczony jej życiem i historią. Judy momentalnie stała się jedną z ikon mojego życia. Była jednym z najodważniejszych i najpiękniejszych  ludzi, a jej wrażliwość na sztukę wciąż wywołuje u mnie gęsią skórkę, tak jak za pierwszym razem gdy ją usłyszałem. To był prawdziwy zaszczyt zaśpiewać z Renee. Nikt tak jak ona nie potrafiłby tego zrobić. Mam nadzieje że wszyscy pokochają ten film tak samo jak ja.”

Rufus Wainwright, którego koncertowy album 'Rufus Does Judy at Carnegie Hall' zyskał nominację do nagrody Grammy powiedział:

“Judy Garland była siłą stale obecną w moim życiu . ‘Czarnoksiężnik z Krainy Oz’ był podstawą kultury, na której wyrosłem. To niesamowite wrócić do tych czasów za pomocą  filmu i mieć w tym swój udział poprzez duet z Renee. Jej wykonanie w filmie, który skupia się na miłości i wielkiej  hojności jaką Judy Garland miała dla całego świata, jest znakomite. Przypomina mi, jak unikatowe było jej życie i jak wyjątkową była artystką.

Ogłoszona na 27 września premiera soundtracku ‘JUDY’ przypada w 50 rocznicę jej przedwczesnej śmierci w 1969 roku , oraz 80 lat od jej występu w kultowym ‘Czarnoksiężniku z Krainy Oz’ z 1939 roku. Soundtrack zostanie wydany nakładem macierzystej wytwórni Judy Garland, Decca Records.

Tagi: