Sound and Silence - podróż z Manfredem Eicherem

Autor: 
Redakcja

Reżyserzy Peter Guyer i Norbert Wiedmer zapraszają w muzyczną podróż z Manfredem Eicherem. Niemcy, Dania, Grecja, Tunezja, Argentyna, Włochy i wiele innych krajów, w których ten poszukiwacz barw i nasycenia dźwięków realizował projekty dla swojej wytwórni ECM.

W filmie "Sounds And Silence" spotkać będzie można muzyków i kompozytorów, którzy swą osobowością i wyjątkową kreacją brzmień zdołali wziąć we władanie wymagające zmysły właściciela niemieckiej wytwórni - ojca tego, co moglibyśmy nazwać europejską muzyką improwizowaną. 

Film ten stanowi niespotykana dotąd okazję przyjrzenia się kulisom powstawania nagrań, projektowania okładek, ale także naprawiania fortepianu czy konstruowania oud. Jest to podróż przez miasta i krajobrazy wypełniona spotkaniami z artystami, naznaczonymi emocjami, które nieodzownie towarzyszą każdemu projektowi.

Reżyserzy zabiorą Was za kulisy scen koncertowych i do studiów nagrań, gdzie tacy muzycy, jak: Arvo Pärt, Dino Saluzzi, Anouar Brahem, Nik Bärtsch, Eleni Karaindrou, Jan Garbarek, Gianluigi Trovesi, Marilyn Mazur, Kim Kashkashian wraz z Eicherem współtworzą światy muzycznych uniesień.

Film dostępny jest w Polsce na DVD oraz blue-ray. Oddzielnie, na płycie CD pojawi się w sprzedaży także ścieżka dźwiękowa "Sound and Silence". Dystrybutorem filmu, podobnie jak nagrań wydawnictwa ECM jest Universal Music Polska.

Wkrótce na naszym portalu pojawi się recenzja tego filmu.