"Somebody Else With A Wrong Dog" – druga płyta formacji Trouble Hunting już w sklepach

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Trouble Hunting to polsko – duński kwintet założony przez Tomka Licaka w październiku 2010 roku w duńskim Odense, grający awangardową muzykę improwizowaną. jest eksperymentem, którego celem jest znalezienie balansu pomiędzy kompozycją a improwizacją. Jest również pochyleniem się nad zagadnieniem formy w muzyce improwizowanej. Założeniem lidera jest zrealizowanie konkretnych zagadnień formalnych i melodycznych w oparciu o zebrane doświadczenia i przemyślenia, sterując swoimi kompozycjami bezpośrednio na scenie nadaje nowe kształty co nadaje zespołowi oryginalne brzmienie oraz unikalną spójność stylistyczna.

Trouble Hunting powstał pod wpływem nowojorskiego środowiska związanego z School For Improvised Music oraz kopenhaskiego wydawnictwa ILK. Z pozoru klasyczny jazzowy skład odwraca do góry nogami pojęcia abstrakcyjne i prowokuje do odnalezienia balansu między kompozycją a improwizacją. Twórcze poszukiwania to kłopoty, ale wygrywa ten, kto skutecznie na nie poluje, w myśli odwróconego przysłowia „Im więcej drzew - tym dalej w las!”.

Zespół powstał w duńskim Odense w 2012 roku, liderem oraz autorem kompozycji jest Tomek Licak. Pierwsza płyta zespołu "Trouble Hunting", wydana przez cenione wydawnictwo Multikulti Project w 2012 roku zyskała znakomite recenzje i znalazła się w zestawieniu 10 najważniejszych płyt jazzowych 2012 w rankingach redaktorów.

muzycy:
Tomasz Licak – saksofon tenorowy, klarnety
Sven Dam Meinild – saksofon altowy, tenorowy
Tomasz Dąbrowski – trąbka, balkan horn
Richard Andresson – gitara basowa
Kasper Tom Christiansen – perkusja

materiały dystrybutora Multikulti

Tagi: