SoKo Steidle w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Lider kwartetu Oliver Steidle obecny od kilku dekad na scenie jazzowej perkusista (oraz wyjątkowy wibrafonista) to artysta mogący poszczycić się dyskografią obejmującą około 40. albumów, oraz kooperacjami z m.in. Tomaszem Stańko, Wolfgangiem Haffnerem, Richie Beirachem i Olafem Ruppem. Wraz z niesamowitymi muzykami Rudim Mahallem, Henrikiem Walsdorffem i Janem Roder tworzą ten pełen energii kwartet. Grupa SoKo Steidle wystąpi 22-go listopada w Pardon, To Tu.

Rudi Mahall to muzyk dobrze znany na europejskiej scenie jazzowej z unikalnego talentu i oryginalnego podejścia do grania nowoczesnego jazzu na klarnecie basowym. Rudi ma bardzo osobiste brzmienie i sposób gry. Jest uważany za jednego z najbardziej interesujących i przełomowych współczesnych klarnecistów basowych na świecie. W ciągu trzech ostatnich dekad fascynował słuchaczy jazzu w składach takich jak Globe Unity Orchestra, Der Rote Bereich, Die Enttäuschung i u boku Aki Takase. Inni jego współpracownicy to m.in. Kenny Wheeler, Jim Black, Lee Konitz i Barry Guy.

Henrik Walsdorff to jazzman urodzony w roku 1975 w niemieckim Braunschweig. Jest członkiem takich zespołów jak Berlin Improvisers Orchestra, Henrik Walsdorff Trio, Lax, The Most, The Real Latinos, Sven-Ake Johanssons Ol'Man Rebop Ensemble, Ulrich Gumpert Workshop Band.

Jan Roder rozpoczął karierę jako muzyk rockowy, i mieszkał przez kilka lat w Brazylii. W 1995 roku przybył do Berlina, gdzie grał z takimi muzykami jak Ulrich Gumpert, Ernst-Ludwig Petrowsky, Manfred Schoof, Uschi Brüning, Joachim Kühn, Aki Takase, Gunter Hampel, Mircea Tiberian i Axel Doerner. Z zespołem "Die Enttäuschung" i Alexandrem von Schlippenbach, zebrał wszystkie dzieła Theloniousa Monka, które to do dziś są uważane za główny zapis muzyczny dedykowany temu artyście. Wraz z Bjornem Luckerem i Henrikiem Walsdorffem tworzy trio The Most. Ponadto działa w Caciula Trio, JR 3, Silke Eberhard Trio i Zoran Terzic Quartet oraz występuje w duecie z Marią Răducanu. Z gwiazdą sopranu Angelą Denoke and Trio, grają operowy program na tak znanych scenach La Scala, Opera de Bastille itp.

CO? – SoKo Steidle
KTO? – Oliver Steidle, Rudi Mahall, Henrik Walsdorff, Jan Roder
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 22/11/2015, 20:30

Tagi: