Sobotni wieczór z New Bone w Poznaniu

Autor: 
Redakcja

Formacja New Bone zagra w sobotę koncert w poznańskim klubie Blue Note w składzie: Paweł Kaczmarczyk – fortepian; Tomasz Kudyk – trąbka, fluegelhorn, Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy, Maciej Adamczak – kontrabas i Dawid Fortuna – perkusja.

Na początku tego roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined…”, która swoją premierę miała w kwietniu. Album został nagrany z gościnnym udziałem Tomasza Grzegorskiego na saksofonie tenorowym i Jana Pilcha na instrumentach perkusyjnych. W składzie zespołu pojawił się również nowy perkusista – Dawid Fortuna – niezwykle utalentowany i wysoko ceniony w środowisku muzyk.

Autorem muzyki, tak jak i większości kompozycji wykonywanych przez New Bone jest jej lider – trębacz i kompozytor Tomasz Kudyk.

„’Destined’ -czyli przeznaczony – ktoś, kto ma przed sobą sprecyzowany, jasno określony cel. (…) New Bone to zespół, którego muzyczny cel wydaje się być sprecyzowany, a jest nim granie muzyki komunikatywnej, w której odnaleźć jednak można idiomy różnych jazzowych stylistyk“. [Mateusz Magierowski]

19.05.2012, Poznań

Blue Note, godz. 20:00

Bilety: 30 zł - miejsca siedzące, 20 zł - wejściówki

Sprzedaż: biuro klubu, CIM (Centrum Informacji Miejskiej), RockLongLuck, www.bilety24.pl