Six Months & Ten Drops - najnowsza płyta formacji Free4Arts trafiła do sklepów

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Przez siedem dni mogliśmy na łamach Jazzarium słuchać do woli najnowszego albumu zespołu Free4Arts. Wczoraj płyta Six Months & Ten Drops, wydana przez Barefoot Records trafiła do sklepów. W Polsce dystrybucją jej zajmuje się Multikulti, co oznacza, że będzie można zaopatrzeć się w nią bez problemów.

A Free4 arts to band międzynarodowy. W sekcji rytmicznej dwaj skandynawowie, perkusista Kasper Tom oraz  saksofonista bartytonowy Sven Dam Meinilda, za klawiaturą fortepianu, z pewnością jeden najważniejszych pianistów młodej, europejskiej sceny improwizowanej Jacob Anderskov oraz trębacz i kompozytor Tomasz Dąbrowski, artsta którego naszym czytelnikom z pewnościąnie potrzeba bliżej przedstawiać. 

Czego możemy spodziewać się na płycie? Oddajmy głos wydawcy: Album "Six Months and Ten Drops" zawiera 7 kompozycji o ściśle określonej formie i jasno zakreślonych ramach. Muzyka inspirowana pieśniami tybetańskim, Europejską muzyką Trzeciego Nurtu oraz Skandynawskim podejściem do przestrzeni. Kompozycje napisane specjalnie z myślą o konkretnych muzykach w zespole, gdzie myślą przewodnią było uwypuklenie ich oryginalności i stworzenie grupy, w której głos jednego traci znaczenie, kiedy wyrwany z kontekstu.