Siostry Rajfer oraz Doministry Wójciński Duo & Paweł Szpura wystąpią dzisiaj w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja

IX Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera" trwa. W niedzielę nastąpiło uroczyste otwarcie festiwalu, a dzisiejszego wieczoru w jego ramach na scenie Pardon To Tu wystąpią siostry Reifer oraz Doministry Wójciński Duo & Paweł Szpura. Koncerty rozpoczną się o godz. 19:00.

Jako pierwsze wystąpią siostry Rajfer, które urodziły się w Polsce, ale od 1990 roku mieszkają w Izraelu. W swoim repertuarze mają piosenki w języku jidysz, hebrajskim, cygańskim, rosyjskim i polskim. Występują w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Niemczech i we Włoszech.

Drugim koncertem tego wieczoru będzie występ duo w składzie Doministry Wójciński, którym towarzyszyć będzie Paweł Szpura.

Dominik Strycharski to kompozytor, flecista, wokalista i improwizator. Stworzył muzykę do filmów, niezliczonej ilości spektakli teatralnych - w tym także spektakli teatrów tańca! Działa zarówno solo (jako Doministry), jak i w projektach: własnym Pulsarus, oraz Kostas New Progrram czy Max Klezemer Band. Współpracuje m.in. z teatrem, Bretoncaffe, Wojciechem Klemmem, Michałem Zadarą, Janem Peszkiem, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwicińskim, Jerzym Mazzollem, Adamem Pierończykiem, Melba Kolektyw, Frantzem Hautzingerem, Rafałem Dziemidokiem, Kazuchisa Uhichashi i wieloma, wieloma innymi.

Paweł Szpura milanowianin, wszechstronny perkusista znany z formacji Kapishon, Cukunft, Spinalonga, Hera oraz współpracy z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Wacławem Zimplem, Robertem Kusiołkiem, Michałem Górczyńskim i Tomaszem Dudą. Brał udział w festiwalach: WSJD, Warszawska Jesień, Mizrach (z Raphaelem Rogińskim i Marcinem Olesiem).

Ksawery Wójciński wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Okrzyknięty Nikiforem polskiego kontrabasu. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Mikołaj Trzaska,Michael Zerang, Hans Peter Salentin, Norris Garner, Nicole Mitchell, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa czy Freddie Mercury. Jest artystą wiecznie poszukującym.

27.08.2012, Warszawa

Pardon To Tu

Siostry Raifer, godz. 19:00

Doministry Wójciński Duo & Paweł Szpura, godz. 21:00

Wstęp na koncerty wolny