Singer Jazz Festival: Jachna / Tarwid / Karch & Albert Beger

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

26-go sierpnia, w ramach XII. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej ''Warszawa Singera'' w warszawskim Pardon, To Tu, wystąpi trio Jachna/Tarwid/Karch. W drugiej części koncertu dołączy do ni znakomity izraelski saksofonista Albert Beger.

Wojciech Jachna uznany trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 10 albumów z różnymi wykonawcami, w tym ze słynnym Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Esemble czy duetem Jachna/Buhl. Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego. Charakterystyczne frazowanie i matowy dźwięk Jachny są szeroko cenione przez innych muzyków i krytykę.

Grzegorz Tarwid jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia w Polsce. Jego grę docenili już, zapraszając go do zespołów, m.in. Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz czy Piotr Rodowicz. Występował w wielu krajach Europy, ostatnio w Niemczech i na Ukrainie. Na stałe mieszka w Danii.

Albert Karch perkusista, student Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Ceniony za swoją pieczołowitą dbałość o dźwięk. Jako sideman wystąpił do tej pory na 4 albumach w przeróżnych stylistykach. Zainspirowany muzyką klasyczną, gra także na fortepianie i komponuje muzykę kameralną. Dawny uczeń legendy polskiej perkusji, Czesława Bartkowskiego.

Albert Beger w swoich kompozycjach Albert Beger łączy izraelską i żydowską muzykę etniczną tak samo jak europejską muzykę awangardową, amerykański free jazz oraz progresywnego rock’a.

Albert Beger działa też na akademickiej scenie jako nauczyciel w Akademii Muzyki w Jerozolimie oraz w Wydziale Muzyki na Uniwersytecie w Haifa.

Albert Beger urodził się w Istambule w Turcji i przybył do Izraela w wieku 3 lat. Ukończył Muzyczną Szkołę im. Berklee w Bostonie, USA., w 1991 roku, po czym wrócił do Izraela. Od tego czasu stał się ważną postacią na scenie muzycznej. Nagrał 8 płyt i pracuje ze znanymi muzykami z Izraela oraz z innych krajów, jak William Parker, Hamid Drake, Marty Erlich, Roberto Danny i z wieloma innymi.

CO? – XII. Festiwalu Kultury Żydowskiej ''Warszawa Singera": Jachna / Tarwid / Karch & Albert Beger
KTO? – Wojciech Jachna, Grzegorz Tarwid, Albert Karch, Albert Beger
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 26/08/2015, 22:00
BILETY? – wstęp wolny

Tagi: