Second Great Quintet Milesa Davisa w unikatowym wydaniu!

Autor: 
Redakcja

Już 20 września tego roku nakładem wydawnictwa Columbia/Legacy ukaże się “Miles Davis Quintet - Live In Europe 1967: The Bootleg Series Vol. 1”.

Tego samego dnia dostępna będzie również płyta „Miles Davis Quintet – Live In Europe 1967: Best Of The Bootleg Series Vol. 1” zawierająca 9 utworów wybranych z zestawu Delux.

Pakiet Delux, na który złożą się 3CD + DVD to ponad 260 minut koncertów genialnego quintetu Milesa Davisa w składzie: Wayne Shorter, Herbie Hancock, Ron Carter i Tony Williams.

Unikatowe nagrania pochodzą z archiwów radia i telewizji Belgii, Danii, Francji, Niemiec i Szwecji i obejmują 5 europejskich koncertów festiwalowych, które odbyły się na przełomie października i listopada 1967 roku w Antwerpii, Paryżu i Kopenhadze, podczas trasy koncertowej, zorganizowanej przez George’a Weina z Newport Jazz Festival.

Pierwsza płyta to rejestracja ponad 90-minutowego koncertu paryskiego, na której znalazły się unikatowe wersje “Agitation” i “Footprints”, niedostępne wcześniej nawet w wersjach bootlegowych. Druga zawiera około godzinny materiał z koncertu w Antwerpii, natomiast trzecia to prawdziwy 50-minutowy rarytas. Znalazł się na niej koncert kopenhaski, który nigdy wcześniej nie był wydany ani komercyjnie, ani w wersji bootlegowej.

Na DVD zawarto materiał z koncertów, które odbyły się w Karlsruhe oraz Sztokholmie i stanowi jedyny materiał video tego kwintetu z lat 1965-68. Wcześniej materiał ten został załączony jako bonus do zbioru 70CD + DVD „Complete Miles Davis Columbia Album Collection”, wydanego w 2009 roku.

Do pakietu dołączono również 28-stronicową broszurę, z liner notes Ashleya Kahna, autora m.in. “Kind of Blue: The Making of the Miles Davis Masterpiece” czy “A Love Supreme: The Making of John Coltrane's Masterpiece”. Khan posłużył się tu artykułami prasowymi, wywiadami oraz opisami wydarzeń, które towarzyszyły tym koncertom.

Enjoy!

'Round Midnight by Miles Davis SM