Schmidt Electric & Alex Hutchings na dwóch koncertach w Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Zespołem Schmidt Electric oraz brytyjski gitarzysta Alex Hutchings zagrają w ten weekend dwa koncerty. Muzycy promować będą materiał z, wydanego w maju trgo roku,  albumu "Tear The Roof Off". 19-go września wystąpią w warszawskim Klubie 12/14, a dzień później usłyszymy ich na rzeszowskim rynku.

Alex Hutchings to gitarzysta, kompozytor i aranżer, a także doskonały metodyk, specjalizujący się w jazzie, rocku i r’n’b. Hutchings koncertował z wieloma muzykami zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i całej Europie oraz Azji Wschodniej. Jako kompozytor i gitarzysta sesyjny współpracował z brytyjskimi stacjami telewizyjnymi, a także z  Jamtrackcentral.com – portalem dla aspirujących gitarzystów. Gra Alexa Hutchingsa to połączenie nienagannej techniki z niepowtarzalnym wyrazem. Na pytanie „co jest ważne w muzyce”, Hutchings odpowiada „ekspresja i gra z serca, która pozwala odnaleźć własne brzmienie, wyrazić siebie i swoje emocje”.

W maju ukazał się album Schmidt Electric z gościnnym udziałem tego gitarzysty. Zespół w swych muzycznych poszukiwaniach poszedł o kolejny krok na przód. Jazz, funk, groove, R&B, a teraz także wpływy drum’n’bass i partie gitary elektrycznej tworzą mieszankę, która  pociąga swą świeżością i licznymi zwrotami akcji. Płyta "Tear The Roof Off" doceniona została przez fanów elektrycznego jazzu, cieszy się znakomitym odbiorem i pochlebnymi recenzjami.

Tagi: