Sara Serpa & André Matos na koncertach w Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Duet Sara Serpa & André Matos wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Najlbliższy 1-go kwietnia, w Regionalnym Ośrodeku Kultury, w Łomży.

Wokalistka Sara Serpa i gitarzysta Andre Matos urodzili się i wychowali w Portugalii, ale obecnie rezydują w Nowym Jorku. Pracują razem od 2005 roku, spotkali się i połączyli swe twórcze siły dwa lata wcześniej w Bostonie. Po ukończeniu New England Conservatory przenieśli się do Nowego Jorku. Współpracowali z takimi artystami jak m.in. Ran Blake, John Zorn, Danilo Perez, Leo Genovese, Dan Weiss, Billy Mintz, Thomas Morgan, Greg Osby.
Niepowtarzalną aurą swojej muzyki szybko zjednali sobie publiczność i wzbudzili zachwyt krytyków. Dziennikarz z „New York Jazz Records” napisał, iż Duet Sara Serpa & Andre Matos specjalizuje się w łączeniu czystych dźwięków – samogłosek, słów, zagięć, kluczy i oddechów, tworząc kojące, inspirujące szkice muzyczne”, a krytyk „New York Timesa” pochwalił ich debiutancki album „Primavera”, na którym prezentują „zwinność improwizatorską, przemyślane kompozycje oraz ujmującą bezinteresowność muzyczną tych internacjonalistów, pochodzących pierwotnie z Portugalii”.

Koncerty Sara Serpa & André Matos:
01/04/2017, 18:00 - Regionalny Ośrodek Kultury, Łomża
02/04/2017, 18:30 - Klub Vinyl, Ostrów Mazowiecki

 

Tagi: