Samuel Blaser Consort In Motion - A Mirror To Machaut - do słuchania

Autor: 
Redakcja

W 2011 młody i szalenie zdolny puzonista i kompozytor zaprezentował międzynarodowej publiczności nowy zespół, w którym zajął się muzyką epok wcześniejszych, a raczej tym jak muzyka renesansu może być w praktyce nowoczesnej improwizacji inspirująca. Wkrótce na rynek płytowy trafiła płyta pod takim samym tytułem jak nazwa bandu. W składzie oprócz młodych równie utalentowanych jak Samuel Blaser muzyków był także Paul Motian - legenda światowego jazzu i jeden z najważniejszych perkusistów w historii gatunku. 

Dzisiaj Paula Motiana już wśród nas nie ma, ale Consort In Motion przetrwał zapraszając do swojego składu inną legendę, znanego z niezliczonej ilości własnych projektów, ale także z udziału w drugim wielkim kawartecie Anthony'ego Braxtona, innego mistrza perkusji Gerry'ego Hemingwaya. I oto mamy dowód niezbity na znakomitość tej formacji. Wczoraj na rynku płytowym ukazała się druga płyta zespołu "A MIrror To Machaut" zaddedykowana i poświęcona muzyce jedengo z największych francuskich kompozytorów i poetów średniowiecza Guillaumowi Machaut.

Dzisiaj ten wydany przez kanadyjską oficynę wydawniczą Songlines album trafia do nas w całości do posłuchania. Przed nami Consort In Motion w składzie:

Samuel Blaser - puzon,
Joachim Badenhorst - klarnet, klarnet basowy i saksofon tenorowy,
Drew Gress - kontrabas,
Russ Lossing - fortepian, Rhodes, Wurlitzer,
Gerry Hemingway - perkusja

 

Samuel Blaser Consort In Motion - Mirror to Machaut (Songlines 2013) by Jazzariumpl on Mixcloud