Sal Mosca nowa płyta legendarnego ucznia Lenniego Tristano już w maju

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Dzięki SunnySide Records światło dzienne ujrzy muzyka Sala Mosci. Wytwórnia postanowiła wydać album z nagraniami nieżyjącego już amerykańskiego pianisty, ucznia słynnego Lennie Tristano. Premiera już w maju!

Sal Mosca to jeden z tych artystów, który nie zostali w pełni docenieni za życia. Wirtuoz, człowiek o wielkim wyczuciu, niezwykle pracowity indywidualista. „The Talk of The Town” to prawdziwy testament pianisty. Nagrania zostały zarejestrowane w 1992 roku w prestiżowym, uznanym przez wielu za jeden z najlepszych klubów jazzowych „Bimhuis” w Amsterdamie.

Mosca pochodził z Mount Vernon, dorastał w Nowym Jorku, który ukształtował go także jako muzyka. Od początku jego największą pasją był jazz. Miał szczęście uczyć się od mistrza, jakim był dla niego Lennie Tristano. Tristano miał duży wpływ na całe pokolenie nowojorskich muzyków, do którego zaliczał się Mosca. Pianista szybko zyskał jego uznanie. Co ciekawe Mosca nie nagrywał dla wielkich wytwórni, odmawiał dużych kontraktów, pozostając wiernym niezależnym producentom. „The Talk of Town” to płyta przekrojowa, obejmuje ponad dwie godziny nagrań, zarówno świetnie zaaranżowanych standardów, jak i autorskich kompozycji. Mistrzowskich improwizacji tego wyjątkowego muzyka będziemy mogli posłuchać już w maju. Z pewnością będzie to album nie tylko o znaczeniu symbolicznym, traktowany wyłącznie przez pryzmat emocji i osobistych odczuć, ale również ciekawa lekcja historii jazzu.