SŁUCHAJ! Trzech radykałów w DOM - Free Radicals At DOM nowa płyta od Fundacji Słuchaj!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Krzysztof Machowina

Takiego radykalnego tria nie było jeszcze. Za klawiaturą fortepianu Agusti Fernandez, który od dzisiaj ma 64 lata i zapewne hucznie będzie obchodził urodziny. Obok niego wielki Barry Guy rzecz jasna na kontrabasie i najmłodszy z nich ale tak jak oni piekielnie utalentowany Peter Evans na trąbce.

Grywają razem od jakiegoś czasu. W różnych konfiguracjach nawet od bardzo dawna, ale w takim składzie od około roku z okładem mniej więcej. Przydarzyło im się zagrać kilka koncertów i ten szczególny w moskiewskim klubie DOM – miejscu, które dla muzyków kreatywnych, dla wyzwolonych improwizatorów i .. niech będzie dla radykałów tych grających i słuchających jest miejscem arcyważnym i być może kultowym.

Dzięki Maximowi Khalkinowi, który wówczas, 6 listopada miał aparaturę nagraniową w gotowości i Kirillowi Polonsky’emu producentowi wydarzenia, dzisiaj możemy cieszyć zapisem tamtego koncertu. Pełnym. Od pierwszej do ostatniej nuty. Jak zawsze Ferran Conangla wszystko cudownie zmiksował i zmasterował i teraz w prezencie urodzinowym dla Agustiego Fernandeza i mamy nadzieję ku radości wszystkich radykałów na całym świecie, Fundacja Słuchaj ma zaszczyt nagranie oddać publiczności w formie płyty CD i w plikach dostępnych pod tym adresem.

Tagi: