Rusza jaZZ i Okolice - na początek Ralph Alessi Baida Quartet

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już jutro, 7-go października, rusza kolejna edycja festiwalu Jazz i Okolice. Jak co roku, słuchaczy czeka program będący przeglądem najciekawszych obszarów współczesnej muzyki improwizowanej. Festiwal startuje w Jazz Club Hipnoza w Katowicach, występem Ralph Alessi Baida Quartet.

Ralphe Alessi to wybitny amerykański trębacz, kompozytor i pedagog – dyrektor SIM: School for Improvisational Music w Nowym Jorku. Alessi Jest kreatywnym improwizatorem i wymagającym instrumentalistą. Od 1991 roku jest aktywnym uczestnikiem nowojorskiej sceny jazzowej i avant-jazzowej, nagrywa i występuje z takimi muzykami jak: Steve Coleman, Jason Moran, Uri Caine, Don Byron, Ravi Coltrane, Sam Rivers, Fred Hersch, Drew Gress , Tim Berne , Kenny Werner, Michael Cain, Curtis Fowlkes, Tony Malaby, Jim Black, Chris Speed, Matt Mitchell, Nasheet Waits.

Jako pedagog jest członkiem wydziałów w Five Towns College i w Eastman School of Music, od 2002 roku wykłada na wydziale jazzowym w New York University. Jest założycielem i dyrektorem SIM, niekomercyjnej instytucji, która zajmuje się prowadzeniem warsztatów muzycznych dla poszukujących muzyków. SIM pod jego kierownictwem kilkakrotnie zrealizował workshop także w Polsce. Jako lider nagrał dziewięć płyt, m.in. dla takich wytwórni płytowych jak: ECM, Clean Feed, CAM Jazz. Jego najnowsza płyta: „Baida” zrealizowana dla prestiżowej ECM Records, otrzymała wysokie noty od krytyków muzycznych na całym świecie. Koncert w Katowicach jest częścią europejskiej trasy koncertowej promującej to wydawnictwo. Ralph Alessi kilkakrotnie odwiedzał Katowice, a jego muzyka zawsze wzbudzała szczere zainteresowanie publiczności.
 

CO? –  Ralph Alessi Baida Quartet
KTO? – Ralph Alessi, Drew Gress, Gary Versace, Nasheet Waits 
GDZIE? – Jazz Club Hipnoza, Katowice
KIEDY? – 07/10/2014, 20:00
BILETY? – 40 zł

Tagi: