Rusza 3. edycja Konkursu Seiferta.

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

12 młodych skrzypków z 9 krajów, a w gronie jury takie tuzy wiolinistyki jazzowej jak Mark Feldman, Erik Friedlander, Dominique Pifarély i Michał Urbaniak – tak malować się będzie tegoroczna, trzecia już edycja Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta, który odbywać się będzie od 25 do 28 lipca w Lusławicach i Krakowie.

W otwartych dla publiczności przesłuchaniach konkursowych wezmą udział: litewski skrzypek Tadas Dešukas, rumuński skrzypek i altowiolista George Dumitriu, pochodzący z Jordanii skrzypek Layth Sidiq, hiszpański skrzypek i altowiolista Francisco Palazón González, pochodzący z Niemiec, a na stałe mieszkający w USA altowiolista Benjamin “Benni” von Gutzeit, wywodzący się z włosko-francuskiej rodziny, ale zamieszkujący również w USA skrzypek Mario Forte (laureat 3 nagrody Konkursu Seiferta w 2016 roku), polscy skrzypkowie Amalia Obrębowska i Marcin Hałat, francuska skrzypaczka Cécile Delzant, pochodzący również z Francji Youenn Rohaut, a także dwójka artystów z USA: wiolonczelista Greg Byers oraz skrzypek Gabriel Terracciano.

Zmagania konkursowe śledzić będzie można śledzić w dniach 25-27 lipca o godz. 19.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Młodzi wirtuozi walczyć będę o nagrody, których łączna pula wynosi 17.000 Euro (10.000 EURO – I miejsce, 5.000 EURO – II miejsce, 2.000 EURO – III miejsce). Każdemu z uczestników przesłuchań konkursowych towarzyszyć będzie trio Dominika Wani.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji konkursu swojego laureata będzie mogła również wybrać publiczność. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem strony www.seifertcompetition.com

Transmisje on-line przesłuchań konkursowych można śledzić w kanale YouTube.

 

Tagi: