Rusza 20. JAZZ Od Nowa Festival

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W dniach 26-29 lutego odbędzie się jubileuszowa 20. edycja festiwalu JAZZ Od Nowa, który podobnie jak w ostatnich latach odbędzie się na dwóch scenach: w nowej sali widowiskowej ACKiS "Od Nowa" oraz w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nazwa JAZZ Od Nowa jest wieloznaczna. Chodzi nie tylko o skojarzenie festiwalu z toruńską "Od Nową". Określenie to charakteryzuje również filozofię festiwalu - połączenie klasycznego już dzisiaj "głównego nurtu jazzu" z nowymi kierunkami w tej muzyce, w szczególności tzw. "nową muzyką improwizowaną".

W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpiły gwiazdy europejskiego i światowego jazzu miedzy innymi: Terence Blanchard, Al Foster, Miroslav Vitous, Hiram Bullock, Victor Lewis, David Friesen, Marc Bernstein, Peter Brotzmann, Greg Osby, Giovanni Mirabassi oraz wybitni polscy artyści jak: Tomasz Stańko, Adam Makowicz, Leszek Możdżer, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, String Connection, Laboratorium.

Gwiazdami 20. JAZZ Od Nowa Festival '2020 będą międzynarodowi gości z USA, Ekwadoru, Japonii, Finlandii, Rosji, Francji i Polski.

26 lutego 2020, środa, godz. 20:00,  Od Nowa
Shifa  (Gb)
Thomas Galliano Quartet  (Fr/Isr/Dza)


27 lutego 2020, czwartek, godz. 20:00, Od Nowa
Rafał Gorzycki Ensemble XIII   (Pl/Jap)
Daniel Toledo Quartet  (Ecu/Pl)
 

28 lutego 2020, piątek, godz. 20:00, Od Nowa
Sainkho Namtchylak  Sławek Janicki (Tuwa/Pl)
Rgg Trio Feat. Verneri Pohjola (Pl/Fin)
 

29 lutego 2020, sobota, godz. 20:00, Aula UMK
Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet  (Pl)
Michał Urbaniak Organator (Pl/Usa)

29 lutego 2020, sobota, godz. 23:15, Od Nowa
Adam Wendt & Friends  (Pl)

Tagi: