Rusza 12. Festiwal Ad Libitum

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

12 października startuje 12. edycja festiwalu Ad Libitum. Pierwszego dnia w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej wystapi Barry Guy i Agusti Fernandez. Drugim koncertem wieczoru będzie występ Joëlle Léandre, której towarzyszyć będzie Krzysztof Knittel oraz muzycy z grupy warsztatowej.

12. edycja festiwalu Ad Libitum stawia w ślad za Joëlle Léandre stawia pytanie „Can you hear me?”. Zaproszeni do niej artyści – ci najwybitniejsi, ale także młoda generacja – pytają o to samo. Barry Guy, Veryan Weston, Trevor Watts, Marilyn Crispell, Agusti Fernandez i młodzi polscy improwizujący muzycy. Każdy na własny sposób i każdy według przez siebie określonych reguł.

Ad Libitum to międzynarodowy festiwal sztuki improwizacji organizowany od 2006 roku przez Fundację Polskiej Rady Muzycznej z inicjatywy Krzysztofa Knittla, w kolejnych edycjach prezentujący różne gatunki muzycznej improwizacji – od muzyki free jazzowej i swobodnej improwizacji, przez improwizację dyrygowaną, awangardowe techniki wykonawcze, partytury otwarte i graficzne, indeterminizm i minimalizm. To festiwal badający interakcje muzyki ze sztukami wizualnymi i performatywnymi w nowych nurtach artystycznych, niekonwencjonalnych działaniach interdyscyplinarnych i projektach o charakterze synkretycznym. W ostatnich latach festiwal inicjuje spotkania kultowych postaci sceny swobodnej improwizacji z polskimi muzykami młodej generacji.

CO? – 12. Ad Libitum: Barry Guy & Agusti Fernandez / Joëlle Léandre & Krzysztof Knittel & Workshop Group
KTO? – Barry Guy, Agusti Fernandez / Joëlle Léandre, Krzysztof Knittel, Marta Grzywacz, Marcin Olak, Patryk Zakrock Zbigniew Chojnacki, Dominik Bukowski, Olgierd Dokalski, Mateusz Rybicki, Łukasz Ojdana, Krzysztof Gradziuk, Wojciech Błażejczyk
GDZIE? – Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa
KIEDY? – 12/10/2017, 19:00
BILETY? – 50 pln / 30 pln (ulgowy)

 

Tagi: