Rock me like Eubanks - covery z puzonem i Robinem Eubanksem w roli głównej.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Zdecydowany numer „1” wśród jazzowych puzonistów swojego pokolenia, muzyk SF Jazz Collective, znany ze współpracy z Davem Hollandem, Joe Hendersonem czy Artem Blakeyem, kompozytor, nauczyciel – Robin Eubanks, wraz z grupą Mental Images prezentuje nowy album „Klassik Rock vol. 1”.

Gdy twórca dał się poznać głównie jako wybitny sideman, w dodatku, jeśli zaistniał w składach uwielbianych przez purystów gatunku – w tym wypadku jazzu – ciąży na nim szczególne zobowiązanie, a odbiorcy wytężają swą ciekawość śledząc każdy jego krok.

Przyszedł czas na autorski album Robina Eubanksa. Odważny album, znacznie wykraczający poza oczekiwania owych jazzoholików. „Klassik Rock Vol. 1” pobrzmiewa echem większości dotychczasowych fascynacji puzonisty. Kompozycje Eubanksa zawarte na płycie łączą elementy jazzu, funku, r’n’b, bluesa oraz rocka, któremu w młodości muzyk poświęcił sporo uwagi.

Najlepszą zapowiedzią tego, co dokonało się na krążku są słowa jego autora: „Połączyłem moje muzyczne korzenie z moją muzyczną teraźniejszością, by stworzyć kierunek w jakim chciałbym sie rozwijać w przyszłości ". A zarówno do przeszłości, jak i  do przyszłości przybliża muzyka również elektroniczna warstwa brzmienia, która zasługuje na słowo uznania. Nie jest tajemnicą , że muzyk lubi i potrafi eksperymentować z dźwiękiem puzonu,  na wzór rockowych  bogów lat 60-tych i 70-tych.

Kilkadziesiąt minut ognistej muzyki to zasługa nie tylko znakomitego lidera, ale także Mental Images Group, którą tworzą stali współpracownicy Eubanksa.  Muzycy nagrali już wspólnie trzy płyty, ostatnia ukazała się na rynku 13 lat temu i nosiła tytuł „Get 2 it”.

Płyta „Klassik Rock Vol. 1” ukazała się za pośrednictwem znanej czytelnikom Jazzarium  wytwórni, a zarazem platformie crowdfundingowej ArtistShare i jest już dostępna w sprzedaży min. na portalu Amazon.