Rob Mazurek na Solo Festiwalu!

Autor: 
Redakcja

Rob Mazurek, amerykański 
kornecista zakorzeniony w tradycji hard bopu, jest jednym z najbardziej fascynujących improwizatorów swego czasu. Jako założyciel kolektywu Chicago Underground i zespołu Isotope 217, zredefiniował na nowo granice gatunków muzycznych. Spotkanie na żywo z artystą podczas warsztatów i koncertu będzie możliwe w dniach 12 i 13 listopada we Wrocławiu. Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza.


Solo Festiwal to cykl koncertów oraz spotkań, w czasie których będzie można spotkać się ze znakomitymi muzykami i artystami. W tym roku Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza na solo-koncerty połączone z warsztatami:
Rob Mazurek (12-13 listopada)
Anna Kaluza (informacje wkrótce)
Kazuhisa Uchihashi (14-15 grudnia)


Muzyka improwizowana to jedna ze sztuk, której mogą podjąć się jedynie artyści najwyższej próby. 
Samą dyscyplinę można porównać do zupełnie swobodnego komponowania w czasie rzeczywistym.  Wszyscy, którzy chcą zapoznać się lub poszerzyć swoje horyzonty w temacie muzyki improwizowanej, doskonalić swoją świadomość muzyczną podczas spotkań z muzykami, są mile widziani.

12 listopada, godz. 20:00 KONCERT

OPT 
Bilety: 5 zł (kursanci OPT), 15 zł (przedsprzedaż w OPT od 7.11), 20 zł (w dniu koncertu)

13 listopada, godz. 17:00 

WARSZTATY


Warunkiem zapisania się na darmowe warsztaty jest posiadanie ważnego biletu z koncertu oraz wysłanie zgłoszenia na adres: info@opt-art.net.
Zapisując się należy określić formę uczestnictwa (aktywna - będę grał/a na instrumencie, bierna - słuchacz / aktywna).
Dla zdecydowanych na aktywny udział: nie zapomnij zabrać instrumentu (ew. potrzebnego wzmacniacza itd.). Ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowe informacje o Solo Festiwal oraz działalności OPT:
tel. 71 3642765, tel. kom. 663 779 964, info@opt-art.net

Rob Mazurek urodzony w 1965 roku w New Jersey, muzyką zajmował się już od najmłodszych lat. Zaczynał od gry na kornecie w szkolnym zespole. Zafascynowany muzyką Ornetta Colemana, Art Ensemble of Chicago, Henry Threadgilla, w 1996 roku utworzył Chicago Underground, popołudniowe warsztaty muzyczne w chicagowskim klubie The Green Mill. Jedną z pierwszych osób, którą zaprosił do współpracy był gitarzysta Jeff Parker. Cotygodniowe jam sessions w krótkim czasie uformowały stałą grupę bywalców, wśród nich kontrabasistę Noela Kupersmitha i perkusistę Chada Taylora. Skład, uzupełniony przez puzonistkę Sarę Smith, pod nazwą Chicago Underground Orchestra, nagrał w 1998 roku pierwszą płytę Playground, która ukazała się w wytwórni Delmark Records, wspierającej artystów związanych z AACM. Ten projekt automatycznie połączył grupę Mazurka z bogatą tradycją chicagowskiego jazzu. W ramach kolektywu Chicago Underground Orchestra, Mazurek występował i nagrywał w różnych konfiguracjach, m.in. w duecie z Taylorem, w trio z Kupersmithem i w kwartecie z Parkerem. W kolejnych latach wpółpracował m.in. z Tortoise, Stereolab i Samem Prekopem.

W 1997 założył Isotope 217, którego muzyka łączy w sobie elementy jazzu, funku, hip-hopu i elektroniki. Pod koniec lat 90-tych, zainspirowany muzyką Mortona Feldmana, Mazurek rozpoczął pracę nad tworzoną komputerowo muzyka konkretną do projektu Orton Socket. Po przeprowadzce do Brazylii założył Sao Paulo Underground. Powołał też rodzaj muzycznego, gwiazdorskiego kolektywu The Exploding Star Orchestra – łącząc kilka pokoleń chicagowskich muzyków. Koncertował z Billem Dixonem i Fredem Andersonem.


www.opt-art.net/solofestiwal