Richard Bona na koncertach w Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W październiku Richard Bona - kameruński multiinstrumentalista i wokalista – przyjedzie do Polski na sześć koncertów, aby kontynuować trasę koncertową promującą jego ostatni album „Bonafied” - krążek ten uzyskał w Polsce status złotej płyty.


Bonafied, siódma płyta w dorobku Richarda, to intymny, prawie w całości akustyczny album, na którym mieszają się różne gatunki muzyczne, pobrzmiewają osobiste historie, powracają postaci z dawnych lat, wyraz znajduje filozofia życia w zgodzie z naturą.
Utwory zawarte na Bonafied przywołują stylistykę jazzu, afrykańskiego popu a nawet paryskiego kabaretu. „Pochodzę z rzeczywistości, w której muzyka powinna opowiadać jakąś historię” – mówi Bona. „Gdy byłem mały, muzyka nie była dla nas muzyką dopóty, dopóki nie wiązała się z jakąś piękną historią. To moje korzenie, z których czerpię niezależnie od miejsca zamieszkania. Nawet jeśli ludzie nie rozumieją języka, w którym historia jest opowiadana, mogą zawsze poczuć związane z nią emocje. Zarówno dźwięki, jak i samo brzmienie słów niosą już pewne treści. A historie ludzkich losów są wszędzie podobne – praca, miłość, cierpienie i szczęście. To samo wszędzie, na całym świecie”.

Pełna trasa trasa koncertowa: 

19 października 2014, 19:00 – GŁOGÓW (Miejski Ośrodek Kultury)

20 października 2014, 19:00 – KRAKÓW (Opera Krakowska)

21 października 2014, 20:00 – POZNAŃ (Centrum Kongresowo Dydaktyczne UM)

22 października 2014, 19:00 – SZCZECIN (Filharmonia)

23 października 2014, 20:00 – GDYNIA (Klub Pokład)

24 października 2014, 20:30 – BYDGOSZCZ (Opera Nova)

Tagi: