"Reflection" - nowy album kwartetu Bartosza Dworaka niebawem

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

23 marca, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w Krakowie, odbędzie się premiera najnowszej płyty kwartetu Bartosza Dworaka, której towarzyszyła będzie wystawa malarstwa Marcina Kowalika. Zestaw geometrycznych, abstrakcyjnych prac malarskich powstał w oparciu o kompozycje jazzowe Bartosza. Duch inspirujących rozmów obu artystów dokładnie scala formy muzyczne z kreacjami malarskimi.

Nowy album “Reflection” jest zbiorem siedmiu kompozycji, stowrzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia Kompozytorów (stąd “REFLECTION”). Jest ucieczką od brutalnego świata, który nas otacza, a jednocześnie hołdem dla tego co w nim najpiękniejsze. Inspirowany tym wszystkim co działo się tu i teraz - w momencie komponowania utworów. Jedyną inspiracją, która ma swoje początki w przeszłości jest muzyka elektroniczna, która jest Bartoszowi bardzo bliska. Wspomniana “elektroniczność” przejawia się głównie w operacji strukturami oraz motywami melodycznymi, ponieważ samo brzmienie jest akustyczne i zdecydowanie organiczne.
Utwory często mają budowę blokową, części kompozycji są przeważnie zestawione na zasadzie pytania oraz odpowiedzi, nierzadko kontrastujących ze sobą. Mimo tego tworzą spójną i barwną całość.

CO? – Reflection - koncert premierowy - Bartosz Dworak Quartet
KTO? – Bartosz Dworak Quartet
GDZIE? – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków
KIEDY? – 23/03/2018, 19:00

Tagi: