Ravi Coltrane nagrał album dla Blue Note

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
hansspeekenbrink.nl

19 czerwca swoją premierę będzie miał album „Spirit Fiction” Raviego Coltrane’a, którym saksofonista zadebiutuje w oficynie wydawniczej Blue Note.  Współproducentem wydawnictwa jest Joe Lovano.

Do zarejestrowania 11 kompozycji Coltrane zatrudnił muzyków w dwóch składach. Jednym z nich jest kwartet, z którym od lat współpracuje: pianista Luis Perdomo, basista Drew Gress, perkusista E.J. Strickland. Drugi to kwintet, który towarzyszył już saksofoniście podczas nagrywania jego drugiej autorskiej płyty, zatytułowanej „From the Round Box”: trębacz Ralph Alessi, pianistka Geri Allen, basista James Genus i perkusista Eric Harland.

Coltrane dotychczas sam był producentem swoich płyt, pomijając pierwszą, którą wyprodukował Steve Coleman. Udział Lovano – jego przyjaciela i wieloletniego współpracownika - przy produkcji najnowszej  płyty uznał jednak za niezwykle istotny, również muzycznie. Lovano pojawia się obok Geri Allen w kompozycji „Fantasm” Paula Motiana, a także dołączył do kwintetu w utworze pióra Ornette’a Colemana ” Check Out Time”.  Poza wspomnianymi kompozycjami album pomieścił również sześć kompozycji autorstwa Coltrane’a i trzy Alessiego.