Raphael Rogiński, Mamadou Ba i Paweł Szpura w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

21 września, na przedostatnim koncercie w ramach letniej rezydencji klubu Pardon, To Tu przy Nowy Teatrze, wystąpi jeden z najciekawszych współczesnych polskich muzyków, Raphael Roginski. Wieczór będzie się składał z dwóch koncertów. Na pierwszym Raphael Rogiński zaprezentuje autorski program na gitarę solo, a w drugiej części na zespół wraz z wokalistą i gitarzystą Mamadou Ba oraz perkusistą Pawłem Szpurą.

Napisane na przestrzeni ostatniego roku kompozycje skupiają się na zagadnieniu tajemnicy w sztuce. Wibrujące akordy, drżące drewno gitary i syczący wzmacniacz zabiorą nas w krętą drogę węży, które do niedawna wszyscy wyznawaliśmy i czciliśmy. Program koncertu ułożony jest tak jak fazy słońca - wschody podnoszące świat jak i zachody, gdzieś na leśnej ścieżce lub jeden z tych które Rogiński ostatnio widział w świętym Kijowie.

Również zgłębianie przez muzyka tradycji harfowej ma tu znaczenie. W sumie wszystko ma znaczenie, a muzyka i tak pozostaje muzyką, więc zamknijmy na czas koncertu oczy, gdyż nie będzie tu nic poza spotkaniem i bądźmy razem by czcić piękno życia i tajemnice nieskończone pradawności naszego świata.

KTO? – Raphael Rogiński / Mamadou Ba / Paweł Szpura
GDZIE? – Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze, Warszawa
KIEDY? – 21/09/2018, 20:00
BILETY? – 29 PLN / 39 PLN

Tagi: