RAFAŁ SARNECKI ROZPOCZYNA TRASĘ PO CHILE

Autor: 
Redakcja

30 czerwca Rafał Sarnecki Quartet wyruszy w trasę koncertową po Chile. Gitarzysta i lider zespołu Rafał Sarnecki pochodzi z Warszawy, lecz od dwunastu lat mieszka w Nowym Jorku i odnosi liczne sukcesy na amerykańskiej scenie muzycznej. Podczas trasy polski muzyk wystąpi z najlepszymi muzykami chilijskiej sceny jazzowej.

Towarzyszyć mu będą: pianista Sebastián Castro, basista Pablo Vidal oraz mieszkający w USA perkusista Rodrigo Recabarren. Sarnecki i Recabarren wielokrotnie występowali już razem w Nowym Jorku w różnych projektach muzycznych. Repertuar koncertów będzie składał się z kompozycji lidera zespołu, które łączą złożoność rytmiczną współczesnego nowojorskiego jazzu z lirycznymi melodiami inspirowanymi muzyką wschodnio-europejską. 

Trasa została zorganizowana dzięki wsparciu CULTURE.PL oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Santiago.

 
HARMONOGRAM KONCERTÓW:
 

30.VI.2017 - Escuela Superior de Jazz - masterclass (Santiago)
01.VII.2017 - Bar the clinic (Valparaiso)
05.VII.2017 - Thelonious (Santiago)
06.VII.2017 - Noche de Jazz, Vinos & Blues Festival (Concepcion)
07.VII.2017 - Bar Callejon (Concepcion) - Rodrigo Recabarren Quartet
08.VII.2017 - Thelonious (Santiago)

 
 
Rafał Sarnecki - Gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie. Od 2005 roku mieszka i występuje w Nowym Jorku. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach Europy, Chinach, Korei Południowej, Malezji, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Miał zaszczyt wystąpić na scenie obok takich gwiazd polskiej i światowej sceny jazzowej jak: Gary Thomas, Ben Wendel, Alex Sipiagin, Joel Frahm, Janusz Muniak, Wojciech Karolak, czy Adam Pierończyk. Dwukrotnie był nominowany do nagrody FRYDERYK.

Już w 2002 roku został zauważony na "Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002", gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. W 2005 roku otrzymał stypendium na prestiżowym wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku, gdzie studiował pod okiem takich mistrzów jak Paul Bollenback, Peter Bernstein czy Buster Williams. Kontynuując naukę w Nowym Jorku w maju 2010 roku ukończył również studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY. W 2015 roku Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie przyznał mu tytuł doktora w dziedzinie kompozycji.

Rafał nagrał trzy płyty prezentujące jego kompozycje autorskie. Pierwszy album "Songs From a New Place” wydany w 2008 roku był nominowany do nagrody Fryderyk 2009. Druga płyta zatytułowana "The Madman Rambles Again” została wydana w 2011 przez prestiżową hiszpańską wytwórnię Fresh Sound New Talent. Wśród artystów, którzy nagrywali dla tej wytwórni, są takie gwiazdy muzyki jazzowej jak Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel czy Esperanza Spalding. Amerykański portal internetowy All About Jazz wymienił “The Madman Rambles Again” wśród najciekawszych albumów jazzowych 2011 roku. Czasopismo “Hi-Fi i Muzyka” przyznało płycie “Wyróżnienie Roku 2011”. Jesienią 2014 nakładem amerykańskiej wytwórni Brooklyn Jazz Underground Records ukazał się trzeci album  Rafała zatytułowany “Cat’s Dream”. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2015 w kategorii “Album Roku (Jazz)”.
 
 
Tagi: