Rafał Sarnecki Brooklyn Quartet na koncertach w Polsce

Autor: 
Redakcja

Dziś (10 października) i jutro o godzinie 20.00 Rafał Sarnecki wystąpi w Warszawie w klubie Tygmont wpierw ze swoim Brooklynskim kwartetem a we wtorek z polskim trio. 


Jest to wyjątkowa okazja, ponieważ koledzy z zespołu należą do absolutnej czołówki młodej sceny jazzowej w Nowym Jorku. Wbrew pozorom niewiele młodej muzyki nowojorskiej dociera do Polski, więc tym bardziej wszystkim serdecznie polecam nasz poniedziałkowy koncert. Program koncertu będzie składał się z moich kompozycji, zarówno tych pochądzących z moich płyt jak i kilka zupełnie nowych. Zagramy 2 sety - mówi Rafał Sarnecki.

Rafał Sarnecki - gitata

Colin Stranahan - perkusja

Glenn Zaleski - fortepian

Rick Rosato - kontrabas

COLIN STRANAHAN jest wielkrotnie nagradzanym muzykiem - między innymi Prezydenckim Stypendium za osiągnięcia artystyczne. W 2009 roku Stranahan występował w Indiach jako członek zespołu Herbiego Hancocka. Był też członkiem tria Kurta Rosenwinkela podczas jego ostatniej światowej trasy koncertowej.

GLENN ZALESKI pochodzi z Brooklynu i koncertuje zarówno w Nowym Jorku, jak i za granicą. Gra w duecie ze swoim bratem Markiem ("Duet Suite", 2011) i w trio Stranahan/Zaleski/Rosato. W 2011 roku Zaleski był finalistą w APA Cole Porter Fellowship in Jazz oraz Thelonious Monk Institute's International Piano Competition.

w 2005 roku, 16 letni RICK ROSATO został wybrany jako jeden z dziewięciu Kanadyjczyków na National Galaxie Rising Youth All-Stars Clinic, z którym to zagrał na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym w Ottawie. Od tamtej pory koncertował w wielu miejscach, zaczynając od małych klubów Jazzowych a kończąc na międzynarodowych festiwalach - między innymi w Bernie i Amsterdamie. Wśród nazwisk i zespołów z którymi gra można wymienić między innymi Ari Hoenig Quartet, Leboeuf Brothers Quintet oraz Aaron Parks.

We wtorek Rafałowi towarzyszyć będą: Wojciech Pulcyn - kontrabas i Paweł Dobrowolski - perkusja

15 października brooklynski kwartet Rafała Sarneckiego wystąpi w klubie Pod Jaszczurami w Krakowie a dzień później w klubie Jedermann w Budapeszcie...

Szczegóły na stronie www.rafalsarnecki.com

Bilety: 30zl

 


 

 

Kilka koncertów w Polsce koledzy Rafała zagrają w Polsce jako trio.

Trio powstało w 2010 roku specjalnie na potrzeby występu w Montrealu (rodzinne miasto Rosato). Chemia, jaka powstała w wyniku tego połączenia sprawiła, że muzycy postanowili nadal grać w takim składzie. W związku z tym, artyści wkrótce pojechali do Denver (miasto rodzinne Starahana), żeby występować i nagrać swój pierwszy album pt. "Anticipation" (Capri 2011).

Zbiór unikalnie zaaranżowanych standardów i przemyślanych kompozycji tworzy repertuar tria. Wszystkie utwory na albumie Anticipation były zagrane podczas pierwszego wspólnego występu muzyków w Montrealu i nagrania uchwyciły spontaniczną muzyczną energię z ich pierwszego wspólnego weekendu. Jak opisuje to Stranahan, "Weszliśmy do studia i po prostu graliśmy. Wszystkie utwory nagraliśmy za pierwszym lub drugim podejściem."

11 października godzina 20:00 - Versalka 

ul. Bohaterów Monte Cassino 63, Sopot

Bilety do nabycia w klubie Versalka i na www.bilety.versalka.pl

15 zł (karta klubowa), 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (dzień koncertu)
info/rezerwacje: 058 555 30 20/ www.versalka.pl


12 października godzina 20:30 - Piec Art 
ul. Szewska 12, Kraków
Bilety 20/15PLN
tel. bar +48 12 429 64 25
www.piecart.pl


14 października Klub Pod Basztą, Andrychów - godzina 20:00
ul. Krakowska 69, Andrychów
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
www.kultura.andrychow.eu/
baszta

 

Tagi: