Rafał Gorzycki zaprasza na koncerty

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

Rafał Gorzycki zagra dzisiaj w warszawskim Pardon To Tu pierwszy z koncertów promujących materiał z najnowszych albumów grup, których jest współzałożycielem. Podczas koncertów usłyszymy materiał z płyty „They were P „ Rafała Gorzyckiego & Ecstasy Project oraz „This is the Music” Rafała Gorzyckiego & Sing Sing Penelope. 

Rafał Gorzycki & Ecstasy Project najnowszy, piąty album pod tytułemThey were P wydali w październiku 2011 roku. Jest to jubileuszowa płyta, zwieńczająca 10 lat pracy zespołu, będąca swoistym podsumowaniem stylu i języka muzycznego stworzonego przez artystów. 

Założycielem i liderem zespołu jest perkusista Rafał Gorzycki, muzyk o przygotowaniu klasycznym i jazzowym. W roku 2010 nominowany z kwartetem Dziki Jazz do Nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej "Fryderyki". 

Artyści Ecstasy Project brali udział w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Warszawska Jesień, Gdynia Summer Jazz Days, Big Jazz Ear - Budapeszt, Construction in Process - Poland 2000, Rok Polski w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Tydzień Jazzu - Berlin 1999, Polski weekend w Patras (Grecja) i wielu innych. Koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, od Szkocji, Norwegii po Grecję, a także w Indiach, Japonii i USA.

Sing Sing Penelope został założony w 2000 roku przez muzyków na co dzień tworzących takie projekty jak: Ecstasy Project, Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz A-kineton, Jachna/Bulh, Cykliści.

Artyści tworzący SSP koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę,Rosję i od Szkocji, Norwegii po Grecję, występując na najważniejszych festiwalach jazzowych. Występowali także w Indiach, Chinach, Japonii i USA. Przygotowywali muzykę do kliku filmów na Festiwalach Kina Niemego. W ogólnopolskiej Gazecie Wyborczej (30.12.2007) w artykule o "zmianie warty" w polskim jazzie, wśród najważniejszych artystów jazzowych obok Leszka Możdżera, Simple Acoustic Trio (Tomasz Stańko), czy Braci Oleś, został wyróżniony zespół Sing Sing Penelope i uznany za jeden z tych składów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej.

Najnowszy krążek This Is The Music vol. 1to podsumowanie 10 lat istnienia zespołu i doświadczeń zebranych w tym czasie. Płyta zawiera materiał komponowany na przestrzeni kilku lat i obejmujący zarówno odniesienia do improwizowanych form muzycznych charakterystycznych dla współpracy z Andrzejem Przybielskim, jak i form przygotowanych, wzbogaconych o nowe brzemienia. Najnowszy, szósty już album  Sing Sing Penelope – This  is  the music -  nagrany został w oktecie z gościnnym udziałem norweskiej gwiazdy jazzowej muzyki elektronicznej Pala Nyhusa – DJ Strangefruit - (Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft) specjalizującego się w nowatorskiej technice – Live Remix.

26.09 - Rafal Gorzycki & Sing Sing Penelope - This is the Music - Pardon To Tu, Warszawa

27.09 - Rafal Gorzycki & Sing Sing Penelope - This is the Music – ECK, Ełk

20.10 - Rafal Gorzycki & Ecstasy Project - They were P String Collections Suplement, Warszawa

14.11 - Rafal Gorzycki & Sing Sing Penelope - This is the Music - Barka Food & Live Music, Kraków