Rafał Gorzycki i Sebastian Gruchot w trasie po Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego, do którego zaprosił norweskiego skrzypka Sebastiana Gruchota, to kontynuacja kameralnych zmagań perkusisty Sing Sing Penelope, Ecstasy Project czy A-kineton. Album "Experimental  Psychology" został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, jak i przez  słuchaczy. Teraz muzycy ruszają w trasę po Polsce. Najbliższy koncert już 15-go października w Krakowie.

Po wspaniale przyjętym koncertowym albumie Rafała Gorzyckiego i Kamila Pater – Therapy, przyszedł czas na bardziej konceptualny twór. Tym razem Gorzycki współpracuje ze swoim  przyjacielem, skrzypkiem od lat mieszkającym w Norwegii, gdzie ukończył Konserwatorium w klasie improwizacji Jana Banga (Nils Petter Molvaer Bugge Wasseltoft). Stworzyli razem  niepowtarzalny świat mikrostruktur i hipnotycznych brzmień oraz rytmów. Album „Experimental  Psychology” miał swoją premiere 15.12. 2013 a wydała go obecnie najlepsza wytwórnia jazzowa w Polsce – For Tune. Album ten został okrzyknięty jednym z najlepszych krążków 2013 przez Politykę, Polish Jazz i wiele innych portali.

Rafał Gorzycki - muzyk, perkusista, kompozytor i aranżer, lider i współzałożyciel takich grup jak Sing Sing  Penelope, Ecstasy Project, A-kineton, Trio Poems, itp. Rafał Gorzycki to artysta o przygotowaniu klasycznym i jazzowym, zafascynowany współczesną muzyką kameralną i awangardą jazzu. Zaliczony jest obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych i płodnych muzyków jazzowych Polsce oraz całej Europie. Mimo młodego wieku Rafał Gorzycki ma na koncie już 16 dyskograficznych albumów, Co ważne, są to płyty autorskie z kompozycjami i aranżacjami artysty. Jego albumy to muzyka jazzowa oraz muzyka z pogranicza klasycznej i współczesnej estetyki.

Sebastian Gruchot ur. w 1979 roku w Bydgoszczy, rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat. Ukończył studia na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także na wydziale muzyki rytmicznej na Universitetet i Agder w Kristiansand w Norwegii, gdzie aktualnie jest wykładowcą.Ma na swoim koncie liczne nagrania, a także występy, zarówno w klubach jak i na festiwalach jazzowych w Europie i Afryce. Od 2003 roku mieszka w Norwegii.
Współpracował z takimi zespołami/muzykami jak: Sing Sing Penelope, Rafal Gorzycki Ecstasy Project, Spejs, Splashgirl, Jan Bang, Erik Honoré, Anne Marie Almedal, Hanne Kolstad, DJ Strangefruit, Petter Wettre, i inni. Wystepowal rowniez jako solista z orkiestra symfoniczna w Kristiansand (Kristiansand Symfoniorkester) Sebastian jest muzykiem wszechstronnym. Gra zarowno muzyke powazna, jazz, bluegrass, pop, muzyke swiata jak i muzyke elektroniczna.

Trasa koncertowa:

15/10/2014 - UNSOUND FESTIVAL - Club Re - Kraków
16/10/2014 - Slaski Jazz Club - Gliwice
17/10/2014 - Mózg - Bydgoszcz
18/10/2014 - Plama - Gdańsk
19/10/2014 - Pardon, To Tu - Warszawa
20/10/2014 - Klub Amnezja - Olsztyn

Tagi: