Radek Nowicki/Rafał Sarnecki w sobotę w Jazzarium Cafe!

Autor: 
Redakcja

Ależ to będzie dobre! Duet dwóch młodych, a już bardzo w polskim jazzie uznanych muzyków - Radka Nowickiego i Rafała Sarneckiego. Miłośnicy jazzu przez prawdziwie Jazzowe DŻ nie mogą tego przegapić!

Radek Nowicki - Saksofonista tenorowy i sopranowy. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest finalistą 13th Monte Carlo Jazz Soloist Competition, laureatem wiedenskiej nagrody "Kultursalon Horbiger", W 2003 roku jury pod przewodnictwem Billy Harpera przyanało mu nagrodę indywidualną i III miejsce na Międzynarodowych Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie .
Brał udział w projektach oraz występował razem z takimi artystami jak: Makoto Ozone, Gil Goldstain, Zbigniew Namyslowski Big Band, Tomasz Stanko & Andrzej Smolik PEYOTL, Janusz Skowron, Zbigniew Wegehaupt, Aga Zaryan, Michał Tokaj, Grzegorz Karnas, Jerzy Małek, Paweł Kaczmarczyk, Rei Ceballo. Koncertował w prawie wszystkich krajach Europy oraz w Jordanii, Egipcie, Libanie i Syrii oraz w Azerbejdżanie m.in. na London Jazz Festival, Bordeux Jazz Festival, Sibiu Jazz Festival, Hradec Kralowe Jazz Fetival (...)
W 2007 roku ukazała się wydawnictwem Jazz Forum Records jego płyta "Live" nagrana wraz z Michałem Tokajem, Michałem Miskiewiczem oraz Michałem Jarosem.
Rafał Sarnecki - Urodzony w 1982 roku w Warszawie gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Już w 2002 roku został zauważony na "Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City 2002", gdzie otrzymał pierwszą nagrodę. Od 2005 roku mieszka i koncertuje w Nowym Jorku. Ukończył z wyróżnieniem studia na prestiżowym wydziale jazzu w New School University, gdzie pobierał lekcje u takich mistrzów jak Paul Bollenback czy Peter Bersnstein. Kontynuując naukę w Nowym Jorku w maju 2010 roku ukonczył również studia magisterskie na wydziale jazzu w CUNY Queens College. Koncertował w uznanych klubach jazzowych oraz na festiwalach w 8 krajach europy oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Na początku 2008r nagrał z własnym kwartetem swoją pierwszą autorską płytę zatytułowaną: "Songs From A New Place". Płyta zawiera kompozycje Rafała i ukazała się w sklepach w październiku 2008r. W lutym 2009 została ona nominowana do nagrody FRYDERYK 2009 w kategorii "Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku." W lutym 2011 ukazała się druga płyta Rafala zatytułowana "The Madman Rambles Again". Płyta została wydana przez prestiżową wytwórnię Fresh Sound New Talent, która wydała plyty takich gwiazd muzyki jazzowej jak Brad Mehldau czy Kurt Rosenwinkel. Oprócz wykształcenia muzycznego Rafał jest również magistrem fizyki. Jest autorem artykułów o tematyce z pogranicza matematyki, fizyki i muzyki, które ukazują się na łamach czasopisma "Top Guitar". Od czasu do czasu prowadzi również wykłady na temat akustyki i psychoakustyki.cena biletu 15 PLN

Tagi: