Quindependence w Piwnicy Pod Baranami

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Grupa Quindependence wystąpi 16-go lutego, w Piwnicy Pod Baranami.

Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy studentów Katedry Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie i od razu szturmem wkroczył na jazzowe salony. Jeszcze w tym samym roku kwintet został laureatem II nagrody na 39. Miedzynarodowym Konkursie Jazz Juniors. W styczniu 2017 wygrał VI edycję programu na "Jazzowy Debiut Fonograficzny", który organizuje Instytut  Muzyki i Tańca. Dzięki temu już wiosną powstanie i zostanie wydana pierwsza płyta.

Dla Quindependence koncerty live stanowią najlepszą okazję do tworzenia różnorodnych interakcji między muzyką, a jej odbiorcą.

W tej przestrzeni możemy dowolnie kreować świat dźwięków, które w dużej mierze bazują na jazzowej improwizacji. Nasze indywidualne doświadczenia oraz wspólna artystyczna wizja sprawiają, że żaden wrażliwy meloman nie może przejść obojętnie obok Quindependence. - mówi Miłosz Skwirut (kontrabasista).

Dominik Borek (trębacz) i Paweł Nowak (perkusista) dodają równocześnie:
... bo w jazzie chodzi o uczucia i dobrą zabawę. Jak w życiu. Jazz trzeba kochać. Jeśli czuje go artysta, potrafi z mozaiki różnorodnych dźwięków, tych przemyślanych, ale też przypadkowych, które pojawiają się w emocjach, stworzyć całe pasaże, które hipnotyzują publiczność, wtedy wiadomo, że mamy do czynienia z prawdziwym jazzem. I jazzmanami.

CO? – Quindependence
KTO? – Dominik Borek, Krzysztof Matejski, Michał Salamon, Miłosz Skwirut, Paweł Nowak
GDZIE? – Piwnica pod Baranami, Kraków
KIEDY? – 16/02/2017, 21:00
BILETY? – 20 zł / 25 zł

Tagi: