Prophetic Fall w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W najbliższą środę, 28-go stycznia, na ostatnim w tym miesiącu koncercie W Pardon, To Tu będziemy mogli usłyszeć mocno poszukujących polskich muzyków, we wspólnym, improwizowanym projekcie opartym na fletach prostych, kontrabasie i perkusji - czyli trio 'Prophetic Fall'.

Jeszcze jako DKS Trio mieli okazję zaprezentować się przed szerszym gronem słuchaczy m.in. dwa lata temu w ramach Warszawy Singera – IX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Pardon, To Tu – klubie, z którego sceną wszyscy muzycy trio są związani szczególnie mocno. Dali wówczas warty uwagi popis współczesnej muzyki improwizowanej na przecięciu z tradycją szeroko pojętego klezmerskiego grania, czym zdobyli sobie przychylność niełatwej publiczności.

Jednak pierwszy koncert w tym składzie odbył się jeszcze w Składzie Butelek w ramach cyklicznych improwizowanych wieczorów organizowanych tam, przez nie istniejący już zespół HERA, gdzie entuzjazm publiczności dał o sobie znać od początku.

Każdy z osobna w tym trio lubi być nazywany artystą bez limitów i twórcą poszukującym. Każdy z nich poszukuje zresztą trochę gdzie indziej, co jest też wielką siłą tego składu. Co jednak ich łączy to wspólna energia wykraczająca daleko poza pojęcia i definicje. Ich występy to wulkan a ich brzmienie jest jedyne w swoim rodzaju.

Koncert w 'Pardon, To Tu' będzie warszawską premierą ich pierwszej płyty „Prophetic Fall” wydanej dla legendarnego 'Not Two Records', zaprezentowanej na 'Krakowskiej Jesieni Jazzowej' w listopadzie 2014.

CO? - Prophetic Fall
KTO? - Dominik Strycharski, Paweł Szpura, Ksawery Wójciński
GDZIE? - Pardon, To Tu, Warszawa,
KIEDY? - 28/01/2015, 20:30
BILETY? - 20 zł

Tagi: