Premierowy koncert nowego albumu Sebastiana Wypycha na Muzyce Wiary - Muzyce Pokoju

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Sebastian Wypych wystąpi 25 października, w ramach festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju, w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Koncert będzie jednocześnie premierą albumu "Directions". Na scenie towarzyszyć mu będą Rasm Al-Mashan, Buba Kuyateha, Sylwester Łuczak

Wypełnione dżwiękową magią, najnowsze dzieło wybitnego, klasycznie wykształconego kontrabasisty Sebastiana Wypycha “Directions” jest niezwykłą, bardzo udaną próbą zmierzenia się autora z kanonem uniwersalnych, ponadczasowych wartości. Kompozytor stworzył wyjątkową, kipiącą emocjami opowieść o odwiecznej podróży człowieka od narodzin aż po kres. To muzyczna metafora, która jest bardzo osobistym spojrzeniem na wybory jakich dokonujemy i decyzje podejmowane każdego dnia. „Directions” jest śmiechem towarzyszącym narodzinom piękna, chwilą refleksyjnej zadumy i skupionej modlitwy, jest zejściem na samo dno, by w końcu ujrzeć światło i doznając ukojenia poczuć bezgraniczną radość. Cała przestrzeń tej intrygującej, wielopłaszczyznowej narracji jest w znaczącej mierze wypełniona brzmieniem kontrabasu, nawet najdrobniejsze elementy harmoniczne i perkusyjne pochodzą z akustycznie potraktowanego i po mistrzowsku używanego przez Wypycha instrumentu.

Festiwalowy koncert będzie równocześnie premierą płyty „Directions”, którą wydała wytwórnia Requiem Records. Do udziału w nagraniu płyty autor zaprosił wyjątkowych gości, zjawiskową jemeńską śpiewaczkę Rasm Al-Mashan oraz mistrza afrykańskiej kory Bubę Kuyateha z Gambii. Artyści ci pojawią się również na premierowym koncercie. Integralnym jego elementem będą otaczające muzykę wizualizacje autorstwa Sylwestra Łuczaka, jednego z najciekawszych polskich artystów Visual Art.

CO? – Festiwal Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju: Sebastian Wypych
KTO? – Sebastian Wypych, Rasm Al-Mashan, Buba Kuyateha, Sylwester Łuczak
GDZIE? – Bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, Warszawa
KIEDY? – 25/10/2017, 20:00
BILETY? – wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji

 

Tagi: