Premiera albumu tria Reijseger/Fraanje/Sylla

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

„Down Deep” to najnowszy projekt tria Reijseger/Fraanje/Sylla, który pod szyldem niemieckiej oficyny wydawniczej Winter&Winter dzisiaj ma swoją premierę.

Wiolonczelista Ernst Reijseger i senegalski wokalista Mola Sylla współpracowali ze sobą od wielu lat, kiedy to w 2008 roku dołączył do nich pianista Harmen Fraanje. Swój pierwszy niezwykły koncert wykonali w holenderskim Tilburgu. Trzy odmienne kulturowo horyzonty splotły się w unikatowym brzmieniu kreowanym przez trzech wspaniałych muzyków.

Mistycyzm oryginalnych  afrykański pieśni wykonywanych przez Sylle w języku wolof i imponujących improwizacji Reijsegera i Fraanje do ich autorskich kompozycji nadały muzyce tworzonej przez tych trzech znakomitych artystów zupełnie nowego energetycznego  wymiaru.

W rezultacie spotkanie tych trzech muzycznych osobowości zaowocowało płytą „My Son, My Son, What Have Ye Done”, stanowiącą ścieżkę dźwiękową do filmu wyreżyserowanego przez Wernera Herzoga, a wyprodukowanego przez Davida Lyncha, o tym samym tytule,  która ukazała się nakładem niemieckiej wytwórni w 2010 roku.

Dzisiaj otrzymujemy Down Deep - zupełnie nowy projekt, w którym znalazły się interpretacje kompozycji Giacomo Pucciniego i Malika Mezzadri oraz autorskie utwory skomponowane przez członków tria. Płyta dostępna jest na CD oraz w limitowanej edycji na płytach winylowych ręcznie numerowanych w ilości 500 egzemplarzy.

Elena

M'br

Amerigo

Shaped by the Tide

Hemisacraal

E lucevan le stelle

Ana

Down Deep

Her Eyes