Premiera albumu Christiana Scotta

Autor: 
Redakcja

31 lipca nakładem oficyny wydawniczej Concord Jazz ukażę się najnowszy album trębacza Christiana Scotta ‘Christian aTunde Adjuah’. Dwupłytowe wydawnictwo zawierać będzie 23 utwory cechujące się klimatem senno-rockowych przestrzeni dźwiękowych.

Materiał na płytę został zarejestrowany z towarzyszeniem zespołu trębacza, skład którego tworzą gitarzysta Matthew Stevens, perkusista Jamire Williams, basista Kris Funn i pianista Lawrence Fields. Gościnnie na płycie pojawili się saksofoniści Kenneth Whalum III i Louis Fouche IIII oraz puzonista Corey King.

 ‘Christian aTunde Adjuah’ to prawdopodobnie jak dotąd jeden z bardziej osobistych projektów Scotta, uznawanego za jedną z ciekawszych postaci współczesnej młodej sceny jazzowej. Na okładce płyty widnieje wizerunek artysty w ceremonialnych szatach afro-amerykańskiej kultury Czarnych Indian (znanych również jako Mardi Gras Indians) z Nowego Orleanu, skąd pochodzi muzyk. Jak mówi Scott, fotografia przedstawia tę samą ideę, jaką  zawarł na najnowszej płycie – gotowość do odkrywania nowych szlaków w odniesieniu do refleksji nad własną przeszłością. „Wszystko, co wiąże się z tym albumem, od kompozycji po okładkę, nawiązuje do mojego imienia  „Christian Scott aTunde and Adjuah”. Nie zmieniałem go. To sposób, by powiedzieć światu, że akceptuję swoją przeszłość i swoje pochodzenie, i jestem gotów do ich odkrywania. „