Premiera „Trio Libero” Andy’ego Shepparda

Autor: 
Redakcja

31. stycznia zapowiada się kolejna premiera płytowa. Tym razem za pośrednictwem Universal Music Polska na półki polskich sklepów trafi album „Trio Libero” Andy’ego Shepparda.

Brytyjski saksofonista Andy Sheppard i jego nowe trio, w składzie Michel Benita na kontrabasie i Sebastian Rochford na perkusji materiał na płytę nagrali w lipcu 2011 r. w Auditorio Radiotelevisione svizzera w Lugano. Jest to drugi album Shepparda nagrany dla ECM. Wcześniejszy „Movements in Colour” nagrał w kwintecie z Arildem Andersenem, Eivindem Aarsetem, Kuljitem Bhamrą  i Johne Parricellim w 2009 roku.

Sebastian Rochford występował wcześniej w grupach Polar Bear i Acoustic Ladyland. Urodzony w Algierze francuski basista Michel Benita, który powołuje się na Charliego Hadena i Scotta LaFaro jako swoich mistrzów, grywał z Archiem Sheppem, Deweyem Redmanem, Lee Konitzem, jak i w trio ELB z Nguyên Lê i Peterem Erskinem.

Repertuar zawarty na płycie to autorskie kompozycje członków zespołu, jak i grupowe improwizacje na temat standardu „I’m Always Chasing Rainbows”. Interakcja między muzykami jest w każdym utworze bardzo silna.

 Tracklista:

1. Libertino

2. Slip Duty

3. I'm Always Chasing Rainbows

4. Spacewalk  Part 1

5. Dia da Liberdade

6. Land of Nod

7. The Unconditional Secret

8. Ishidatami

9. Skin  /  Kaa

10. Spacewalk  Part 2

11. Whereveryougoigotoo

12. Lots of Stairs

13. When We Live On The Stars