Poznański kwartet Soundcheck swiętuje swój jubileusz

Autor: 
Redakcja

W piątek 22 lutego w poznańskim Blue Note kwartet Soundcheck świętować będzie jubileusz 10-lecia. Na scenie klubu zagrają Maciej "Kocin" Kociński – saksofony, Krzysztof Dys – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas i Krzysztof Szmańda – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Soundcheck to czterech niezwykle utalentowanych polskich muzyków nierozerwalnie związanych z Poznaniem. Przez 10 lat istnienia zespół wydał pięć świetnie przyjętych albumów studyjnych, zdobył liczne prestiżowe nagrody w Polsce i za granicą, współpracował z wieloma wybitnymi artystami i koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Rosji i na Węgrzech.

Zespół istnieje od 2002 roku. Jego repertuar to przede wszystkim kompozycje saksofonisty Macieja "Kocina" Kocińskiego, ale także pozostałych członków grupy. Wszechstronne wykształcenie, spore doświadczenie, szerokie muzyczne zainteresowania sprawiły, że muzycy wypracowali indywidualny styl i brzmienie. Do tej pory współpracowali z takimi artystami jak: Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Kuba Stankiewicz, Grzegorz Nagórski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Artur Dutkiewicz, Joachim Mencel, Piotr Żaczek, Jacek Kochan, Oleg Kireyev, George Garzone, Lee Konitz, Frank Parker, Maria Schneider, Kuba Badach, Krzysztof Herdzin, Ewa Bem. Zespół ma na swym koncie cztery autorskie płyty, które otrzymały bardzo pozytywne recenzje w wielu krajach Europy.

22.02.2013, Poznań

Blue Note, g. 20:00

Bilety: 30 zł – normalny, 20 zł - studencki