Powstaje film o Mai Ratkje

Autor: 
Redakcja

4 lata trwały zdjęcia do filmu o jednej z najciekawszych współczesnych wokalistek, czy raczej artystek głosu. Obraz IJ Biermanna nosić będzie wszystko mówiący tytuł: „Głos: Rzeźbienie Dźwięku z Mają Ratkje”. W tej chwili trwa crowdfundingowa zbiórka pieniędzy na postprodukcję tego filmu.

Maja Ratkje była niedawno gościem warszawskiego festiwalu Ad Libitum. O jej koncercie pisał na naszych łamach Kajetan Prochyra: „Samym tylko oddechem tworzyła swój muzyczny świat by po chwili uruchomić cały, bardzo złożony, skomplikowany ale uporządkowany świat dźwięków.”

Jak zapowiadają autorzy filmu: „Nie będzie to tylko portret pojedynczego muzyka, ale podróż i hołd złożony dźwiękowi i naturze ludzkiego głosu we wszystkich jego wcieleniach. Dlaczego tworzymy sztukę? Na jakiej zasadzie dokonujemy wyboru jak żyć? Jak dokonujemy wyboru między tworzeniem a życiem, realizacją najgłębszych marzeń związanych z pracą twórczą a zarabianiem pieniędzy, podróżowanie, zakładaniem rodziny i wychowywaniem dzieci? 

Autorzy filmu chcą zebrać 15 000 dolarów. Na 20 dni przed końcem zbiórki uzyskali 1/5 tej sumy. Jak w przypadku tego typu crowdfundingowych zbiórek, każdy może wpłacić kwotę - w tym przypadku od 5 do 15,555 dolarów. W zależności od wysokości wpłaty, darczyńca otrzyma możliwość obejrzenia filmu jeszcze przed oficjalną premierą, materiały dodatkowe, zdjęcia, limitowaną edycję DVD, jego nazwisko zostanie umieszcznoe w napisach końcowych itd.

Dla tych, którzy wyciągną z portfela $15,555 zostanie zorganizowany specjalny pokaz filmu, koncert Maji Ratkje oraz spotkanie z twórcami obrazu.

Polecamy! Produkcje można wesprzeć pod tym linkiem.
Póki co polecamy Waszej uwadze trailer filmu

 

Tagi: