Posłuchaj: Marcin Masecki "SEAN"

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Autor zdjęcia: http://kae-ho.blogspot.com/

Marcin Masecki na swoim profilu na soundcloudzie umieścił właśnie blisko 40 minut muzyki Fryderyka Chopina we własnej interpretacji. Nagranie to poczynione zostało w ramach wystawy "Chopin After Hours - Przenicowanie Muzeum Chopina", która była jednym z elementów Nocy Muzeów w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Jak mówi Masecki: Wspólnie z DJ Lenarem przearanżowaliśmy całe Muzeum i dokonaliśmy swoistej inwazji w eksponaty dźwiękowe. Dużo pracy, która niestety odbiła się bez echa. Jak to podczas Nocy Muzeów, raz na godzine wpuszczano 100 dzikich krów, które w ciągu 5 minut obiegały całe Muzeum i wybiegały do następnej kolejki. Na palcach jednej ręki policzyłem osoby które się zatrzymywały i przysłuchiwały naszej pracy. A naprawdę zrobiliśmy sporo ciekawych instalacji. Jestem bardzo dumny z tego materiału i szkoda mi, że leży w szufladzie.

Interpretacje 17 wczesnych utworów Chopina złożyły się na trzecią, po "Bobie" i "Johnie" solową płytę Marcina Maseckiego, zatytułowaną "Sean" - przypomina o tym spoglądający z okładki aktor Sean Penn. W przeciwieństwie do pierwszych dwóch, ten materiał nie ukaże się na płycie kompatkowej - dostępny będzie jedynie w sieci.

Pierwsza sala wystawowa w Muzeum Chopina poświęcona jest młodości kompozytora. Umieszczono tam trzy kabiny odsłuchowe z ekranami dotykowymi, w których można było posłuchać utworów nastoletniego Chopina. Podczas Nocy Muzeów Masecki podmienił oryginalne pliki na swoje własne wersje. 

Wkrótce na sklepowe półki powinna trafić inna "klasyczna" płyty pianisty - "Scarlati" - dekonstrukcja sonat Domenico Scarlattiego, która ukaże się nakładem oficyny For Tune Records. 

Tagi: