Posłuchaj nowej płyty Flying Lotus!

Autor: 
Redakcja

Until the Quiet Comes - nowa płyta Flying Lotus trafi do sklepów 2 października. W sesji nagraniowej udział wzięli m.in. Thom Yorke, Johnny Greenwood, Erykah Badu, Thundercat, Niki Randa czy Laura Darlington.

Steven Ellison, producent muzyczny znany lepiej jako Flying Lotus, prywatnie jest kuzynem Ravigeo Coltrane’a - John Coltrane był jego ciotecznym dziadkiem. Nie tylko dlatego, w jego muzyce znaleźć można wiele inspiracji jazzem i muzyką improwizowaną.
Na swojej ostatniej płycie “Accelerando” Vijay Iyer wraz ze swoim trio podjęli się interpretacji kompozycji Flying Lotusa - “Mmmhmm”.

 

Kompozycje, jak zapowiada autor, są kolażem mistycznych uniesień, snów i kołysanek. To nocna, nokturnowa podróż poza obszar koncentracji i zasięg świadomości.

Jak to bywa w przypadku Flying Lotusa, stylistycznie będzie to połączenie wielu gatunków, które skierować ma muzykę w nowym, nieoczywistym, i nieco bardziej wymagającym intelektualnie kierunku. Dosłyszymy tu jednak nawiązania do tradycji.

Premiera “Until the Quiet Comes” połączona jest z międzynarodową trasą koncertową po USA i Europie. Najbliżej naszych granic znajdzie się Flying Lotus w Berlinie 8 listopada.

Albumu można posłuchać w całości na stronach NPR Music.

 

Tagi: