Posłuchaj jak Krakauer gra Zorna

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Jean Marc Lubrano

Już niedługo premiera długo oczekiwanej płyty "Krakauer plays Zorn". Jest to muzyczne spotkanie dwoch gigantów muzyki żydowskiej. Ani legendy nowojorskiej sceny awangardowej, ani pierwszego klarnecisty współczesnej muzyki klezmerskiej nie trzeba fanom jazzu przedstawiać. Choć Krakauer nagrywał wcześniej dla Tzadika, nigdy wcześniej nie doszło do tak otwartego spotkania tych dwóch autorów.

W drużynie Radical Jewish Culture Krakauer jest od samego początku, czyli od wczesnych lat 90-tych. Zorn zwrócił na niego uwagę, gdy ten grał w zespole Klezamtics w starym klubie Knitting Factory, jeszcze w latach 80-tych. W 1992 roku Krakauer wziął udział w nagraniu legendarnej płyty Zorna - "Kristallnacht" . W Tzadiku również Krakauer debiutował pod swoim własnym nazwiskiem na płycie "Klezmer NY".

Poniżej przedstawiamy nagranie dokonane podczas koncertu Davida Krakauera i jego Madness Orchestra, jaki odbył się w Paryżu 13 grudnia 2010 roku. W programie, obok przeboju Krakauera "Tribe #13" znalazły się 4 kompozycje Zorna: Parzial, Oranir, Vual i Mahariel. 

Zespół wystąpił w składzie:

David Krakauer - Clarinet
Sheryl Bailey - Guitar
Jerome Harris - Bass, Processed Vocals
Michael Sarin - Drums
Keepalive - Samples, Beats

 

Tagi: