Pomóżmy Wojtkowi Przybylskiemu! Charytatywny koncert w Studiu im. Witolda Lutosławskiego

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora

Jest obecny na niezliczonej ilości albumów. Nie jako frontman, ale jako człowiek, który zapewnił gwiazdom wspaniałe brzmienie ich muzyki i w takim znaczeniu jako współarchitekt ich sukcesu. Pomógł niezliczonej ilości ludzi sukces ten osiągnąć, a nam słuchaczom zapewnił jakość delektowania się muzyką niespotykaną często. Teraz poraz byśmy wszyscy, niezależnie od tego czy stajemy na deskach scen czy zasiadamy na koncertowych salach jako widzowie czy w domowym zaciszu włączmy muzykę z płyt, pomogli panu Wojciechowi Przybylskiemu. Walczy z ciężką chorobą. Wyrównajmy jego sznase w tej walce!

12 maja br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert charytatywny dla Wojtka Przybylskiego.

Wojtek Przybylski jest reżyserem dźwięku o ogromnym doświadczeniu w nagraniach różnych form i stylów muzycznych. Z Polskim Radiem związany od 1973 roku - przez 25 lat etatowo, a od 1998 zapraszany do współpracy.  

 Wojtek dokonywał nagrań orkiestr w repertuarze rozrywkowym i klasycznym, m.in.:  Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Stefana Rachonia, Jana Pruszaka  oraz Mieczysława Nowakowskiego, a także big bandów, m.in.: Warsaw Band czy radiowego zespołu Andrzeja Trzaskowskiego. Dla Polskiego Radia rejestrował koncerty i festiwale muzyczne, m.in.: w Opolu, Sopocie, Jazz Jamboree. Nagrywał też muzykę do filmów (m.in. „Vabank”), seriali (np. „Alternatywy 4”) i licznych spektakli teatralnych.

Nagrywał większość wykonawców należących do czołówki polskiej muzyki rozrywkowej, zespoły i solistów rockowych, folkowych, jazzowych, w tym m.in.: pierwsze kultowe nagrania zespołów Perfect, Maanam, Republika, Kult, Kazik oraz artystów tej miary co Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Jacek Niedziela, Andrzej Jagodziński. Ostatnio pracował nad nowa płytą zespołu Zakopower.

Uzbierała się długa lista nazwisk osób, z którymi Wojtek spotkał się z w studiu i nie sposób wymienić wszystkich, ale podkreślić trzeba Jego życzliwość dla wszystkich wykonawców i  zaangażowanie podczas pracy. Teraz Wojtek potrzebuje naszej życzliwości, serca i zaangażowania. Dlatego gramy i czekamy na wrażliwą publiczność.

W koncercie udział wezmą: EWA BEM, TOMASZ STAŃKO, ANDRZEJ JAGODZIŃSKI, ZBIGNIEW WODECKI, JUSTYNA STECZKOWSKA, EDYTA BARTOSIEWICZ, KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI, T.LOVE, KAZIK, KULT, KNŻ, RUTA, FISZ, EMADE TWORZYWO, PERFECT, LADY PANK, ROBERT GAWLIŃSKI, KAPELA ZE WSI WARSZAWA.

Bilety w cenie 100 zł do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie studia.

22 1440 1101 0000 0000 0325 8057 WOJTEK PRZYBYLSKI – to nr konta Polskiej Fundacji Muzycznej na które można dokonywać wpłat dla Wojtka Przybylskiego.