Pomóż Jerzowi Igorowi dotrzeć do dzieci!

Autor: 
Redakcja

Pozwólcie na nieco bardziej osobistą wycieczkę. Mam 4-letniego syna. W domu gra różna muzyka. Na szczęścia ta dobra na ogół bardzo mu się podoba. Śpiewa So Percussion, boi się Koyaanisqatsi. Tańczy do „Happy”, „Because the night belongs to lovers” itd. itp. Ale kiedy w przedszkolu jest kinderbal, wtedy z głośników dudni „Ona tańczy dla mnie” i „Gangnam style”. I nie mogę oprzeć się poczuciu, że tak być nie powinno. Co mam jednak zrobić? Po tym jak wyrwę pani przedszkolance z rąk składankę „Taneczne hity vol MMCXII”, połamię na MMXXII kawałków muszę dać jej coś w zamian! Majkę Jeżowską? Natalkę Kukulską? C’mon! Jest jednak nadzieja! Nadciąga Jerz Igor! Potrzebuje tylko... trochę Twojej kasy…

Jerz(y Rogiewicz i) Igor (Nikiforow) już jakiś czas temu wymyślił „Małą płytę” - album dla dzieci, który swoich słuchaczy potraktuje serio. 1 czerwca ubiegłego roku Jerz puścił nam swoją pierwszą piosenkę.

Dzieje się. Gra tu tyle instrumentów, że jest o czym rozmawiać przy stole, przy wieży czy na kinderbalu. No ale jedna piosenka to trochę mało. Utworów Jerz Igor ma dużo więcej. Słowa napisali Joanna Halszka Sokołowska, Kamil Gamza, Adam Repucha i Grzegorz Uzański. Agata Dudek i Małgorzata Nowak  zaprojektowały dla Jerza Igora wspaniałą kosmiczną grafikę. W przygotowaniu jest nawet plastelinowy teledysk. Zobaczcie sami:

O co chodzi? Jerz Igor nie jest najbogatszym zwierzem w całym lesie i na dokończenie „Małej płyty” potrzebuje naszego wsparcia.
Możesz dorzucić się tak po prostu - z dobroci serca - lub też swoją szczodrość wymienić na nagrody. Za pośrednictwem portalu crowdfundingowego polakpotrafi.pl możesz:

za 50 złotych otrzymać „Małą Paczkę Jerza Igora”, czyli płytę z autografami, album w wersji cyforwej i podziękowanie w napisach do videoclipu.
za 75 złotych Małą Paczkę + płócienną torbę
za 100 złotych Małą Paczkę + worek na kapcie
za 150 złotych Dużą Paczkę, czyli płytę, worek na kapcie i torbę

Jeśli operujesz większym budżetem niż standardowa rodzina z małym dzieckiem, za 1 000 złotych możesz być nie tylko mecenasem kultury z Dużą paczką Jerza Igora, ale także podczas 4 godzinnych lekcji poznasz podstawy gry na perkusji. Wszelkie szczegóły znajdziesz tutaj.

Wykopmy Wyprośmy disco-polo z kinderbali. Pomóżmy Jerzowi Igorowi!
 

Parę słów o autorach:

Igor Nikiforow (po lewej) - na co dzień manager artystyczny Cafe Kulturalna przy Teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie regularnie organizuje koncerty i inne wydarzenia, prezentując najciekawsze zjawiska niezależnej kultury zagranicznej i krajowej. Muzyk, kompozytor, aktywny członek warszawskiego środowiska muzyki niezależnej.

Jerzy Rogiewicz (po prawej) - urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół wydawnictwa Lado ABC.

Tagi: