Podwójny koncert na 25. Jazzie na Starówce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

3 sierpnia, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Jazz na Starówce czeka nas podwójny koncert. Jako powierwszy na scenie pojawi się Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin, po których usłyszymy Wojtek Mazolewski Quintet.

Premiera. Projekt amerykańsko-polskiego kompozytora i trębacza Gary Guthmana i wokalistki o polsko-rosyjsko-ukraińskich korzeniach Sashy Strunin. Najnowszy projekt składa się z utworów jazzowych skomponowanych do poezji Mirona Białoszewskiego - poety warszawskiego, który mówił o sobie jako "nocnym stróżu" "opisując relacje części rzeczywistości w jego wierszach. Zachwycili się twórczością Białoszewskiego, która jest surrealistycznie nierealistyczna, ale niesamowicie rytmiczna.

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykamz jego kwintetu Joanną Dudą (tym razem zastąpi ją Szymon Burnos), Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego  zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

CO? – Jazz na Starówce: Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin / Wojtek Mazolewski Quintet
KTO? – Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin / Wojtek Mazolewski Quintet
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 27/07/2019; 19:00
BILETY? – Wstęp wolny

 

Tagi: