PIX - nowy album tria Lotto w kwietniu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

"PIX" to nowa EP-ka grupy Lotto, która ukaże się 26 kwietnia nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic. Na płytę składają się cztery premierowe utwory zarejestrowane w ubiegłym roku w Berlinie. Tuż przed premierą, 23 kwietnia, Lotto zagra w stołecznym klubie Pogłos.

"Nie nagrywaliśmy tym razem w studiu, jak przy okazji poprzednich płyt. Zamiast tego użyliśmy fragmentów nagrań, sampli i deformując je wyprodukowaliśmy utwory używając głównie instrumentów elektronicznych" - tłumaczy gitarzysta Łukasz Rychlicki, jednocześnie zapewniając, że "PIX" nie jest dla muzyków jednorazową odskocznią. "Chcieliśmy zrobić nową muzykę i wykorzystaliśmy do tego celu inne metody pracy niż dotychczas. Zawsze ekscytowało nas poszukiwanie nowych rozwiązań i to jest kierunek, w którym podążamy" - dodaje.

Koncertowe oblicze Lotto to nieustające źródło niespodzianek i świetna okazja, by poznać nowe utwory zanim trafią na płytę. "To dla nas wyzwanie i sposób na uniknięcie rutyny" - przyznaje Rychlicki. "Nie chcemy, żeby muzyka stała się dla nas zbyt bezpieczna i wygodna. Podczas koncertów utwory naturalnie zmierzają w jakimś kierunku, czasami takim, którego się nie spodziewamy i później zdarza nam się z tego skorzystać podczas nagrywania".

Tagi: