Piotr Schmidt Electric Group zagra trzy koncerty już w ten weekend

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Piotr Schmidt Electric Group feat. Wojciech Myrczek zagra w ten piątek w gliwickim klubie 4art. Następnego dnia zespół da aż dwa koncerty. Grupę usłyszymy o 18.00 na Festiwalu im. Milesa Davisa w Kielcach oraz o 22.00 w klubie Harris Piano Jazz Bar w Krakowie.


Piotr Schmidt Electric Group to zespół łączący fusion z przestrzennym jazzem, soulem, funkiem i R&B a to wszystko z dodatkiem elementów muzyki filmowej czy gatunku drum'n'bass. Zespół zadebiutował płytą "Silver Protect" wydaną we wrześniu 2012. Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce. Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania (kwiecień 2011) zagrali wspólnie ponad 60 koncertów w tym na wielu międzynarodowych festiwalach.

Stały członek zespołu, Tomasz Bura to rewelacyjny pianista, który od ponad trzech lat mieszka w Londynie, gdzie gra z najlepszymi jazzowymi i funkowymi zespołami, koncertując często po całej Europie.

Grupa współpracuje także z wybitnym wokalistą jazzowym - Wojciechem Myrczkiem - laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród i festiwali w tym zwycięzcą MONTREUX JAZZ VOICE COMPETITION 2013, a także wykładowcą klasy wokalu w Instytucie Jazzu AM w Katowicach.

W skład zespołu wchodzą:

Piotr Schmidt - trąbka
Tomasz Bura (UK) - klawisze, syntezatory
Wojciech Myrczek - wokal, vocoder, syntezatory
Michał Kapczuk - gitara basowa, efekty
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Tagi: