Piotr Schmidt Electric Group z Iwoną Kmiecik otworzą cykl Nowi Mistrzowie w poznańskim klubie Blue Note

Autor: 
Redakcja

Nowi Mistrzowie to najnowszy koncertowy cykl klubu Blue Note, połączony z warsztatami i jam session. Cykl zainauguruje formacja Piotr Schmidt Electric Group z gościem: Iwoną Kmiecik, która jest laureatką najbardziej znaczących festiwali jazzowych w Polsce. Koncert o godz. 20.00 poprzedzą warsztaty. Udział w nich jest bezpłatny dla wszystkich uczestników. Obowiązuje tylko wcześniejsze zgłoszenie na adres klub@bluenote.poznan.pl. W mailu należy opisać siebie i swoją twórczość. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.


Warsztaty rozpoczną się dziś o godz. 18.00 w klubie Blue Note. Poprowadzi je Iwona Kmiecik laureatka m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Jazz Novum Festiwal w Łomży. Jest pierwszą wokalistką uhonorowaną Grand Prix na prestiżowym Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal. Iwona dała się poznać szerszej publiczności wykonując własną wersję przeboju ”Only Girl” w czwartej edycji programu „Must Be The Music". Śpiewając własne piosenki trafiła do serc publiczności i doszła do samego finału. Jej rady mogą okazać się wyjątkowo cenne dla młodych wokalistów.


 
PIOTR SCHMIDT ELECTRIC GROUP Feat. IWONA KMIECIK

Elektryczno-groove'owy zespół, który budzi fascynacje osobliwym połączeniem fusion i przestrzennego jazzu, z soulem, funkiem, R&B oraz muzyką filmową.

Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści. Od momentu powstania (kwiecień 2011) grupa ta zagrała ponad 40 koncertów na takich festiwalach w Polsce.

 

Piotr Schmidt – trąbka, efekty, Artur Lesicki – gitara, Michał Kapczuk – gitara basowa, efekty, Sebastian Kuchczyński – perkusja, Iwona Kmiecik – wokal