Piotr Schmidt Electric Group feat. Ernesto Simpson w trasie po Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już pod koniec lutego Piotr Schmidt Electric Group rusza w trasę ze światowej sławy kubańskim perkusistą Ernesto Simpsonem. Zespół wraz z wyjątkowym gościem w ostatnim tygodniu lutego zagra koncerty w Toruniu, Gdańsku i Białymstoku.

Piotr Schmidt Electric Group to elektryczno-groove'owy zespół, który budzi fascynacje osobliwym połączeniem fusion i przestrzennego jazzu, z soulem, funkiem, R&B oraz muzyką filmową. Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania (kwiecień 2011) zagrali wspólnie ponad 70 koncertów w tym na wielu międzynarodowych festiwalach.

Zespół zadebiutował płytą "Silver Protect" wydaną we wrześniu 2012! Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album, który ukazać ma się  na wiosnę.

Ernesto Simpson to światowej sławy perkusista specjalizujący się w jazzie i muzyce latynoskiej, który tylko w ciągu ostatnich lat współpracował z takimi artystami jak: Paquito D'Rivera, Richard Bona, Gonzalo Rubalcaba, Michael Brecker, Mike Stern, Herbie Hancock, James Genus, Ron Affif, Samuel Torres, Manuel Valera czy Rodriguez Bracia.

Trasa Piotr Schmidt Electric Group feat. Ernesto Simpson:

26.02.2015 g. 20:00 -  Klub Od Nowa, Toruń
27.02.2015 g. 19:00 - Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, G
28.02.2015 g. 20:00 - Białostocki Ośrodek Kultury, Białystok

Tagi: