Piotr Orzechowski zagra koncerty z Victorem Mendozą w Tajwanie.

Autor: 
Redakcja

Piotr Orzechowski gości na naszych łamach często, bo też i w jego artystycznej karierze sporo się dzieje. Od jakiegoś czasu wiemy, że oprócz działań koncertowych rozpoczął roczne studia magisterskie w jednej z najbardziej prestiżowych muzycznych szkół wyższych na świecie Berklee College of Music – Valencia Campus. Wiemy także, że czas ten to nie tylko zdobywanie szlifów naukowych. Gra Piotra spodobała się w Walencji na tyle, że otrzymał propozycję wspólnego zagrania trasy koncertowej od dyrektora tamtejszej uczelni – Victora Mendozy.

Gra Piotra spodobała się w Walencji na tyle, że otrzymał propozycję wspólnego zagrania trasy koncertowej od dyrektora tamtejszej uczelni – Victora Mendozy. Kim jest Victor Mendoza może nie być tak całkiem jasne polskim czytelnikom. Tymczasem Victor to jeden z najwybitniejszych pewnie reprezentantów tego nurtu. Jest także kompozytorem wirtuozem wibrafonu, który dzieli czas pomiędzy pasje edukacyjne a aktywne życie koncertowe. Grywał z Danilo Perezem, Michelem Camilo, ale na trasę koncertową tym razem zabrał Piotra Orzechowskiego.

Tak więc dzisiaj rozpoczyna się, trwać będzie do 1 czerwca i obejmie trzy koncerty, trasa koncertowa pianisty Piotra Orzechowskiego z - legendą jazzowego wibrafonu Victorem Mendozą w ramach 8 edycji Taijwan International Percussion Convention (TIPC) – projektu zorganizowanego z ogromnym rozmachem, obejmującego 30 koncertów grup z 14 krajów, takich jak, m.in.: Speak Percussion (Australia), Hands Percussion (Malaysia), Renato Martins Trio (Brazil), czy Ju Percussion Group (Taiwan), a także koncerty solowe wybitnych wirtuozów instrumentów perkusyjnych, takich jak Casey Cangolosi (USA), Mark Ford (USA), Johan Bridger (Sweden), czy Pius Cheung (Canada).

Zespół Victora Mendozy zagra 28 maja 2014 w - National Tsing Hua University, Hsinchu, 31 maja 2014 (sobota), godz w National Concert Hall, Tajpej i potem 1 czerwca 2014 (niedziela w Wei Wu Ying Center for the Arts, Kaohsiung i obok lidera oraz Piotra Orzechowskiego wystąpią Andrea Fraenzel – bass,
 Sebastian Laverde – percussion, Steve Houghton – drums.